Memtest sonuçlarının değerlendirmesi

Listeleri indirip belleklerinizin kodlarını aratın. CMK16GX4M2B3200C16R mesela ben bu kodu arattığımda çıkmıyor listede. Bu kod şuan internetten rastgele sizin yazdığınız bellekleri arattığımda bulduğum bir stok kodu. Sizin kodlarınız farklı olabilir kontrol edin.

Zaten listelerde çıkmazsa XMP profilinde hata veriyor olmasını anormal karşılamamak lazım. ASUS bu belleklerin uyumu için garanti vermemiş demektir.

Listeleri indirip belleklerinizin kodlarını aratın. CMK16GX4M2B3200C16R mesela ben bu kodu arattığımda çıkmıyor listede. Bu kod şuan internetten rastgele sizin yazdığınız bellekleri arattığımda bulduğum bir stok kodu. Sizin kodlarınız farklı olabilir kontrol edin.

Zaten listelerde çıkmazsa XMP profilinde hata veriyor olmasını anormal karşılamamak lazım. ASUS bu belleklerin uyumu için garanti vermemiş demektir.
Şahsen eski ve kaliteli bir marka olduğu için bunu seçmiştim ama yapacak birşey yok.
BIOS'a gir, XMP tuşuna elleme "AI Overclock Tuner" menüsü altında "Dram Frequency" yazan ayarı 3000MHz yap, testi tekrarla.
1577906916830877680861.jpg

Şu an 3.saatine girmek üzere 4. Passinde devam etmenin lüzmü var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı