Memtest86 dondu

Sirozminizim

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İşsiz
Sayın arkadaşlar, bilgisayar açıldıktan 5 dakika sonra donuyor. Reset atmak zorunda kalıyorum fakat sorunun RAM kaynaklı olduğunu düşündüm. Memtest86 ile testi başlattım ama Memtest86 dondu. Şu resimdeki ekran ne anlama geliyor? Saygılar.

IMG-20201211-WA0000.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncel değilse BIOS güncelleyin.
İşlemcide overclock varsa stock haline çevirin.
RAM tek 16 GB ise başka bir RAM denemenizi öneririm.

Memtest86 yaptım, sıfır hata buldu. İşemcide overclock yok, BIOS güncel.
BIOS güncel değilse BIOS güncelleyin.
İşlemcide overclock varsa stock haline çevirin.
RAM tek 16 GB ise başka bir RAM denemenizi öneririm.

AIDA64 stres testinde de kitlenmiyor ama boştayken ya da CS:GO'da 10 dk oynadıktan sonra kitleniyor.

Memtest86 yaptım, sıfır hata buldu. İşemcide overclock yok, BIOS güncel.

AIDA64 stres testinde de kitlenmiyor ama boştayken ya da CS:GO'da 10 dk oynadıktan sonra kitleniyor.
Bu durumda kullandığınız diskte sorunlu olabilir. 2. bir disk kullanıyorsanız bu diske geçici bir sistem kurup denemenizi öneririm.

Sistem SSD'ye kurulu. Şu an PC hiç açılmıyor. PC açılırken anakartın ASUS logosunda donuyor. Parçaların 2 ay daha garantisi var. Yardım et hocam, sorunu bulalım.
Bu durumda kullandığınız diskte sorunlu olabilir. 2. bir disk kullanıyorsanız bu diske geçici bir sistem kurup denemenizi öneririm.

Daha önce böyle bir ekran çıkmıyordu. Belki sorun tespitinde yararı olur.

Dosya Ekleri

• IMG_20201211_115729.jpg
    IMG_20201211_115729.jpg
    189,1 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Sistem SSD'ye kurulu. Şu an PC hiç açılmıyor. PC açılırken anakartın ASUS logosunda donuyor. Parçaların 2 ay daha garantisi var. Yardım et hocam, sorunu bulalım.

Daha önce böyle bir ekran çıkmıyordu. Belki sorun tespitinde yararı olur.
Bu ekranda F1'e basıp BIOS ayarlarına girip BIOS ayarlarını sıfırlayıp sistemi açmayı deneyiniz. Attığınız görselde gördüğüm kadarıyla 2. bir disk daha kullanıyorsunuz. SSD diskin kablolarını çekip, depolama olarak kullandığınız diske geçici olarak sistem kurup tüm testleri birde bu disk üzerinden yapınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı