Memtest86 RAM testi sonucu

Aydın Bekoğlu

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Back-End Developer(PHP-Laravel, Python-Django)
Arkadaşlar merhaba. Az önce RAM testim sonuçlandı. 2 adet 1600 MHz biri 8 biri 4 GB RAM'im bulunmakta. 2 RAM takılıyken test işlemine tabii tuttum ve test sonucunda "0 hata" buldu. Fakat kafama takılan bir şey bu testin 3 saat sürmesi doğal mı? YouTube videosunu izlediğim kişi 10-15 dakikada biter demişti. Resimler aşağıda mevcut.

20200610_182236[1].jpg
20200610_182228[1].jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha uzun sürebilirdi sizdeki süre iyi. Sonuçlar temiz.
Çok teşekkürler. Ben ekran kartından tutunda her şeyi test ettim ama bir türlü sorunumu bulamadım. Bazen oyunlarda drop yiyorum küçük çaplı takılmalar meydana geliyor. HDD test programları HDD %100 sağlam diyor ama 5 yıllık HDD. Yani hiç mi sağlığı azalmaz diye düşünüyorum.

Sıcaklık testi, ram, hdd, ekran kartı bütün testleri yaptım sorun çıkmadı. İşlemcide sorun olabilir mi acaba, bunu nasıl anlarım? Sıcaklık değerleri normal bu arada hem ekran kartı hem de işlemci için.

Oyun içi kullanım ve voltaj değerlerini atın. Bir de HD Tune Pro ile bad sector testi yapın 5 yıllık diske. Markası neydi diskin?
Seagate 3.5" 1 TB Desktop HDD ST1000DM003 HDD bu. HD Tune Pro şimdi indirdim testi başlatıyorum. Test'ten sonra oyun ise voltaj değerlerini vb. atarım.
Oyun içi kullanım ve voltaj değerlerini atın. Bir de HD Tune Pro ile bad sector testi yapın 5 yıllık diske. Markası neydi diskin?
Test az önce bitti ve Bad Sector çıkmadı. Az sonra oyundaki voltaj vb. testlerine bakacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı