Memtest86 sonuçları nasıl?

Shinoa Hiragi

Decapat
Daha fazla  
Test nasıl gidiyor korkmalı mıyım? Oyunlarda anormal şekilde düşük FPS alıyordum ve arada bilgisayar donuyordu RAM'i kontrol etmek istedim.

Dosya Ekleri

• 1715799285569.png
    1715799285569.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 31
  • n1lhttm.jpg
    n1lhttm.jpg
    283,5 KB · Görüntüleme: 28
Hatalar var hocam. Büyük ihtimalle testiniz FAİL olacaktır. Bende aynı sorundan muzdarip tim. Forumda William Butcher diye bir arkadaş vardı. Benim sorunumu o çözdü. Bios da ayar yaptık. Ram ile alakalı sorunum çözüldü. Eğerki konuyu görürse yardımcı olabilir.

Bu hususta teknik bilgisi çok iyi bir arkadaştır kendisi o yüzden ismini verdim.

Hatalar var hocam. Büyük ihtimalle testiniz fail olacaktır. Bende aynı sorundan muzdarip tim. Forumda william butcher diye bir arkadaş vardı. Benim sorunumu o çözdü. BIOS da ayar yaptık. RAM ile alakalı sorunum çözüldü. Eğer ki konuyu görürse yardımcı olabilir.

Bu hususta teknik bilgisi çok iyi bir arkadaştır kendisi o yüzden ismini verdim.

Ayar yapılarak çözülebilecek bir şey mi? Pek sanmıyorum @William Butcher.

RAM'ler arızalı.
Hocam hatalardan yola çıkarak mı öyle söylediniz. Bende de olmuştu böyle sıkıntı anakart ayarı yaparak düzeltmiştik.

Hocam hatalardan yola çıkarak mı öyle söylediniz. Bende de olmuştu böyle sıkıntı anakart ayarı yaparak düzeltmiştik.
Öğrenmiş olurum bilmiyorum çünkü.

Öğrenmiş olurum bilmiyorum çünkü.

Memtest86 tam sonuç almak için XMP'nin kapalı olması çift kanal bellek kullanılıyorsa tek tek testleri yapılması lazım. Arkadaş XMP'nin olmadığını belirttiği için net tanı koyabiliriz.

Hatalar var hocam. Büyük ihtimalle testiniz fail olacaktır. Bende aynı sorundan muzdarip tim. Forumda william butcher diye bir arkadaş vardı. Benim sorunumu o çözdü. BIOS da ayar yaptık. RAM ile alakalı sorunum çözüldü. Eğer ki konuyu görürse yardımcı olabilir.

RAM'ler de fiziksel olarak hasar varsa voltaj verilerek sorunu çözemezsiniz.

Memtest86 tam sonuç almak için XMP'nin kapalı olması çift kanal bellek kullanılıyorsa tek tek testleri yapılması lazım. Arkadaş XMP'nin olmadığını belirttiği için net tanı koyabiliriz.

RAM'ler de fiziksel olarak hasar varsa voltaj verilerek sorunu çözemezsiniz.
Anladım hocam teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı