Memtest86 test sonucu

BurnInMyFire

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba

Mavi ekran hataları almaktaydım. Sistemimi yoplayalı 20 gün oldu. İlk hafta memory management ve page fault in nonpaged area hatalarını aldım. Memtest'le kontrol ettim. 130.000 küsür hata almıştım. Daha sonrasında modülü çıkarıp sarı kısmı elimle sildim. Diğer slota taktım. Tekrar test ettiğimde 2 pass sonrası error 0'dı.

Daha sonra bu hafta yine aynı hataları aldım. Slot değiştirmek çözüm olmadı. Win 8.1 forumuna bu konuyu açtım : Windows 8.1 Page Fault in Nonpaged Area mavi ekran hatası

Dmp dosyaları ve test sonucu yukarıdaki konuda mevcut. Eski dmp ve yeni dmp diye 2 klasör mevcut. Eski olan ilk hafta aldığım raporlar.

Şimdi ise tekrardan 2 slotta da test yaptım. Pass 4 ekranındayım ve 0 error var. Bu süre içinde kasayı oynatmadım bile. Sadece MSI utility uygulamalarını ve osu oyununu sildim. Windows update güncellemelerini otomatiğe aldım.

Uzun oldu sadede geleceğim. Öğrenmek istediğim şey ; bu ram arızalı mı? Memtestte hata çıkmasının nedeni sildiğim MSI live update ve diğer MSI uygulamaları mı? Memtest sadece donanımsal hataları mı gösterir yoksa driver vs. kaynaklı şeylerden de error verir mi? Hdtune badsector taraması temiz çıktı.

Win 8.1 lisanslı ve güncel. Sistemim:

MSI H81M Pro VD
MSI R9 380 4G
I5 4460
Corsair 8gb 1600mhz cl9
Zalman R1 600le

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı