Memtest86+ USB Bellekten Boot Etme Sorunu

uglylizard

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

RAM'lerimi test etmek için Recep Bey'in Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı videosunu referans alarak Memtest86+'ı USB belleğe kurdum. F11 ile boot ekranına gelip USB belleği seçince alttaki ekran geliyor.
IMG_20160224_174044.jpg

Bu da boot menüsü;
IMG_20160224_174158.jpg

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
@MF verdiğiniz linkteki adımları uygulayarak sorunsuzca teste başladım. Çok teşekkür ederim.

@Murat5038 testi sonuna kadar beklemeyi düşündüm ama bir türlü bitmek bilmiyor. Devam edeyim mi yoksa bu kadar yeterli mi?

Ekran görüntüsü; (Fotoğraf boyutunu telefonda küçülttüğüm için kalitesiz çıkmış olabilir)
IMG_20160224_222018-1600x1200.jpg

Son olarak bu kadar test yeterliyse RAM'lerde bir sorun var mı? Mikail Bey siz de cevap yazabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Boot ayarını yapmamışsınız onları yapın.
Yeni konu açmak yerine buradan devam edeyim. Ben de aynı hatayı alıyorum. USB'yi mbr yapmama rağmen aynı hata geliyor. Boot ayarından kastınız hangi ayarlar ne yapılmalı anlatabilir misiniz.

Boot ayarından kastınız hangi ayarlar ne yapılmalı anlatabilir misiniz.
Konu başında, konu sahibinin verdiği gibi BIOS ayarlarındaki boot ayarlarını bahsediyorum. Boot ayarlarından Legacy vb. ayarları yapmanız lazım. Konudaki gibi BIOS bölümleri olmadan net şurasını yap diyemeyiz. Bu yüzden konu açmanız gerekliydi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı