Memtest86'da görünen hatalar CPU hatası mı?

Okan Paksoy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, geçtiğimiz akşam bilgisayarda yaklaşık 10 GB bellek kullanımı yapan bi' özel sıkıştırılmış dosyayı çıkarırken mavi ekran hatası aldım, (Minidump dosyasını atacağım) Windows'un kendi bellek sorun tanımlama aracında sorun çıkmadı. Memtest86 ile test yaptığım zaman; Test 6 sırasında, CPU:4 ile ilgili expected-actual hatası aldım. Acaba işlemci kaynaklı bir mavi ekran hatası olabilir mi? Hız aşırtma, voltaj ayarı vesaire yapmadım.

15749652948294190069656981972178.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım teşekkürler, ilginç olan testi (test 6) ayrı ayrı her bir bellek ille tek tek yaptığım zaman sorun çıkmıyor. Hangi ramin sorunlu olduğunu nasıl anlatabilirim?
Saygılar...
...Ve şu an çift kanal testi tekrar yaptığımda bu sorun çıkmadı. İlginç...
Corsair in 3200MHZ olan belleği, gecikme 16. QP bilişim den aldım. Ancak ilginçtir ikinci testte sorun çıkmadı.
İmkansız gelebilir ama Reddit forumunda, Ryzen işlemci kullanıp "Test 6" da benim gibi sorun yaşayıp, Intel işlemci-anakart ta deneyip aynı bellekte sıkıntısız testi geçen var. İşlemci ile ilgili aklıma kötü kötü senaryolar geliyor, zaten hız aşırtma veya voltaj ayarlama yapmadığım halde, en son sürüm bios (F50 GIGABYTE B450 S2H) ile birlikte voltaj kendi kendine 1.43 kere çıktığını görüyorum.
Hayir, RAM hatasi.

RAM lerin modeli nedir, uzak duralim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı