MemTest86'da test edilecek bellek seçilebilir mi?

Onurka

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, herkese iyi forumlar öncelikle. Yarın 2.el bir RAM alacağım. Laptopu da yanımda götüreceğim ve RAM'i aldığım kişiyle beraber takacağız. Kullandığım bilgisayar ASUS X556UQ. Anakartta 8 GB'lık DDR4 RAM var ve bir de boş RAM slotu var. Alacağım 4 GB'lık RAM'i boş slota takacağım. Fakat alacağım RAM'in tamamen sağlam olup olmadığını anlamak için test yapmak istiyorum. Biraz uzun sürüyor bu test. Kendi RAM'ime test yaptım, o sağlam zaten. Yarın süreden tasarruf etmek için sadece alacağım 4 GB'lık RAM'e test yapmak istiyorum. MemTest86 programında bu mümkün müdür? Testi başlatmadan önce ayarlara girdiğimde CPU Selection kısmı var. Oraya girdikten sonrasını anlayamadım. Bilen arkadaş var ise yardımcı olur mu?

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

Programı bilmiyorum ancak CPU işlemcinin kısaltması. RAM değil.
Yeni RAM'i taktıktan sonra aynı testi uygulayıp. Bir sorun varsa yeni bellek modülünden kaynakladığını düşünebilirsiniz.
eğer öyle yaparsam 12 gb Ram görücek ve tamamına test yapmak isteyecek :( ve bu da saatler demek, gideceğim yerde o kadar duramam malesef

Programı inceledim RAM Benchmark kısmındaki seçeneğinin ayrıntılarını gönderirseniz. Belki bir çözüm bulabilirim.
Şimdi kapattım bilgisayarı başım ağrıdı uğraşmaktan, saat 12’den beri uğraşıyorum uyuyacağım o yüzden, sabah uyanınca atarım eğer siz de müsait olduğunuz bir zamanda görürseniz yardımcı olursunuz. Çok teşekkür ediyorum size iyi geceler

Herkese teşekkür ederim, belleği takıp memtesti çalıştırdım ilk adımı pass geçince testi sonlandırıp biraz da risk alarak rami satın aldım. Şu an tam test yapıyorum 2 buçuk saat oldu ve herhangi bir hata vermedi. Bu da sağlam olduğunu gösteriyor galiba

Geri
Yukarı