Memtest'te 20 dakikada hatalar çıkıyor

Playeruncle

Zeptopat
Daha fazla  
Selam öncelikle bilgisayarımı alalı daha 2 ay oluyor, bu zamana kadar eski bir oyun oynuyordum. Ne zaman Valorant'a başladım bazen 2 dakikada bazen 1 saatte bazen 3 saatte kendi kendine hiçbir internet problemi yokken oyun kapanıyor(çöküyor). Valorant destek ekibiyle sürekli konuşuyoruz. Bilgisayarı taradık Memtest86 yapmam gerektiğini ve Technopat Memtest86 videosunu gönderdiler şu anda yapıyorum bu hatalarla karşılaşıyorum ne yapmam gerekiyor? Ramlerimden şüphelendiklerini söylediler RAM Crucial 16x2 32 GB DDR5.

Dosya Ekleri

• IMG_20240218_195802.jpg
    IMG_20240218_195802.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20240218_192313.jpg
    IMG_20240218_192313.jpg
    243,4 KB · Görüntüleme: 27
Selam öncelikle bilgisayarımı alalı daha 2 ay oluyor, bu zamana kadar eski bir oyun oynuyordum. Ne zaman Valorant'a başladım bazen 2 dakikada bazen 1 saatte bazen 3 saatte kendi kendine hiçbir internet problemi yokken oyun kapanıyor(çöküyor). Valorant destek ekibiyle sürekli konuşuyoruz. Bilgisayarı taradık Memtest86 yapmam gerektiğini ve Technopat Memtest86 videosunu gönderdiler şu anda yapıyorum bu hatalarla karşılaşıyorum ne yapmam gerekiyor? Ramlerimden şüphelendiklerini söylediler RAM Crucial 16x2 32 GB DDR5.

XMP açıkken mi yaptın testi?

RAM'leri garantiye yollayın, destek doğru tespit yapmış.
Bu program acaba ram dışında başka birşeyi test ediyor mu? Ortalama ne kadar sürer? Bir de şunu sormak istiyorum bu gibi hatalar oyunun kapanmasına (çökmesine) sebebiyet verir mi? Combat Arms: the Classic diye bir oyun oynuyordum hiç sorun yoktu oyunun sistem gereksinimleri epey düşüktü, valorantta bu sorunla karşılaştım.

XMP açıkken mi yaptın testi?
Ne demek bilmiyorum iyi bir bilgisayar kullanıcısı değilim sanırım

Bu program acaba RAM dışında başka bir şeyi test ediyor mu? Ortalama ne kadar sürer? Bir de şunu sormak istiyorum bu gibi hatalar oyunun kapanmasına (çökmesine) sebebiyet verir mi? Combat arms: The classic diye bir oyun oynuyordum hiç sorun yoktu oyunun sistem gereksinimleri epey düşüktü, Valorant'ta bu sorunla karşılaştım.

Ne demek bilmiyorum iyi bir bilgisayar kullanıcısı değilim sanırım.

RAM'daki sorunlar evet oyunların çökmesine Windows'un takılmasına gibi sorunlara yol açabilir.

Bu program acaba RAM dışında başka bir şeyi test ediyor mu? Ortalama ne kadar sürer? Bir de şunu sormak istiyorum bu gibi hatalar oyunun kapanmasına (çökmesine) sebebiyet verir mi? Combat Arms: The Classic diye bir oyun oynuyordum hiç sorun yoktu oyunun sistem gereksinimleri epey düşüktü, Valorant'ta bu sorunla karşılaştım.

Oyun çökmesi, oyun kapanıp masaüstüne atma sorununda RAM'lere bakılır, o test sadece RAM'leri konrol eder, uzun sürer, gerek yok sorunlu olduğu çıkmış zaten.

RAM'daki sorunlar evet oyunların çökmesine Windows'un takılmasına gibi sorunlara yol açabilir.
Haftada bir kere garanti mavi ekran veriyordu.. bir de vatan bilgisayar... Bakalım ne olacak.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Technopat fikir alma hususunda çok iyiymiş gerçekten, ben biraz geç kalmışım.
Test bitince sonucunu paylaşmak isterim.

Son düzenleme:
Haftada bir kere garanti mavi ekran veriyordu. Bir de Vatan Bilgisayar... Bakalım ne olacak.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Technopat fikir alma hususunda çok iyiymiş gerçekten, ben biraz geç kalmışım.
Test bitince sonucunu paylaşmak isterim.

Vatanlık bir şey yok, üretim hatası o malı adamlar koli ile yurt dışından gönderiyor bizimkiler rafa diziyor. Suç ülkemizi 3. dünya ülkesi sayıp bozuk mal gönderenlerde.

Oyun çökmesi, oyun kapanıp masaüstüne atma sorununda RAM'lere bakılır, o test sadece RAM'leri konrol eder, uzun sürer, gerek yok sorunlu olduğu çıkmış zaten.

Vatanlık bir şey yok, üretim hatası o malı adamlar koli ile yurt dışından gönderiyor bizimkiler rafa diziyor. Suç ülkemizi 3. dünya ülsi sayıp bozuk mal gönderenlerde.
Ekranda kocaman fail yazdı bunu ramler için mi söylüyor yoksa test mi başarısız oldu acaba?

Ekranda kocaman fail yazdı bunu ramler için mi söylüyor yoksa test mi başarısız oldu acaba?
Bunlarda sonuçlar.

Dosya Ekleri

• IMG_20240218_212259.jpg
    IMG_20240218_212259.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20240218_212632.jpg
    IMG_20240218_212632.jpg
    50,7 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20240218_212644.jpg
    IMG_20240218_212644.jpg
    28,6 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme: