Çözüldü MemTest'te hata veren RAM nasıl öğrenilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alpaslan Enes

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
ESNAF (BİLGİSAYAR & GÜVENLİK SİSTEMLERİ)
RAM
2X KİNGSTON + 2X HI LEVEL
Anakart
Gigabyte EP45
Merhaba. Bilgisayarım mavi ekran veriyor. (2 GB X4) 8 GB RAM'im var. Hangi RAM'de sorun olduğunu nasıl anlayabilirim?

IMG_20220619_143038.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Doğrudan test sonuçların üzerinden görebilir misiniz emin değilim. Böyle durumlarda genelde iki RAM de ayrı ayrı test ediliyor, öyle anlaşılıyor.
Doğrudan test sonuçların üzerinden görebilir misiniz emin değilim. Böyle durumlarda genelde iki RAM de ayrı ayrı test ediliyor, öyle anlaşılıyor.

Çözüm
Hocam 4 tane RAM var da başka yolu yoksa mecburen öyle yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla yok maalesef. Şimdi sitesinde de okudum, çıkarmadan bilmenin kesin yolu yok diyor orada da. En kolay yöntem olarak modülleri çıkarıp tek tek test etmeyi önermişler.

Bildiğim kadarıyla yok maalesef. Şimdi sitesinde de okudum, çıkarmadan bilmenin kesin yolu yok diyor orada da. En kolay yöntem olarak modülleri çıkarıp tek tek test etmeyi önermişler.
Hi Level olanları söktüm hurdaya yolladım. :D. Sorun çözülmüştür.

Geri
Yukarı