Menzil arttırıcı giriş yapılması gereken ağlarda ise yarar mı?

TT_Yavuz

Hectopat
Merhaba, bir menzil arttırıcı almayı düşünüyoruz, yurtta kalıyorum. İnternet için bağlandıktan sonra bir web sitesine atıyor oradan numara girip SMS ile gelen şifreyi giriyoruz. Bu ağı menzil arttırıcı ile kullanmak mümkün olur mu?

Cihazdan cihaza değişebilir. Mesela ben iBBWifi'yi kütüphanede çekmediği için Router'imde hem WISP hemde Repeater modu bulunuyordu. WISP modunda cihaz karşı cihaza bağlanıp kendi Wi-Fi'sini paylaşıyordu ve sistem çalışıyordu. Ancak Repeater modunda cihaz bağlandığınız modem gibi davranmaya çalıştığı için bu mod başarılı olmaya biliyordu çünkü bazı güvenlik önemleri veya sistemin ayarlanması buna izin vermiyordu.

Cihazdan cihaza değişebilir. Mesela ben iBBWifi'yi kütüphanede çekmediği için Router'imde hem WISP hemde Repeater modu bulunuyordu. WISP modunda cihaz karşı cihaza bağlanıp kendi Wi-Fi'sini paylaşıyordu ve sistem çalışıyordu. Ancak Repeater modunda cihaz bağlandığınız modem gibi davranmaya çalıştığı için bu mod başarılı olmaya biliyordu çünkü bazı güvenlik önemleri veya sistemin ayarlanması buna izin vermiyordu.
Size modeli söylesem bakabilir misiniz ? Veya başka bir cihaz da önerebilirsiniz. Bütçe 300 TL, biraz yukarı çıkabiliriz.

Geri
Yukarı