Menzil Arttırıcı Ping Sorununu Çözer Mi?

Alperen Ceylan

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Istanbul/Turkey
Daha fazla  
Meslek
Aviyonik Sistemler Mühendisi
Hepinize iyi forumlar, sistemim imza kısmında yazıyor, modem ile aramda yaklaşık 10 metre var ve internete 45 liralık Dark USB wireless adaptör ile bağlanıyorum, haliyle aşırı derecede ping problemim var. CS:GO oynarken 200-400 arası ping oluyor League of Legends'ta değişken indirme yaparken oyuna girdiysem eğer uçuyor. Tarifem 15 mbps download 2 mbps upload fiber. 50GB Adil kullanım kotam var hemen bitiyor haliyle 2 mbps download kullanıyorum. Size sorum ben prize takılan menzil arttırıcılardan alırsam ve kablo ile bilgisayarıma bağlarsam acaba ping sıkıntım ortadan kalkar mı kalkarsa aşağıdaki ürünlerden hangisi benim için?
Airties Air 4430 300mbps 3 Port Menzil Genişletici Fiyatı
Asus RP-N14 300Mbps Evrensel Alan Genişletici, Ses Aktarıcı, Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşünceme göre menzil artırıcı kullanırsanız bir ihtimal daha fazla pinge sahip olabilirsiniz. Daha iyi bir router almak daha mantıklı.

Birde şöyle bir durum var. Sorunun kesin olarak uzaklıkla alakalı olduğuna emin misiniz? Doğal olarak ping yüksek olabilir, internet sağlayıcı vb. sorunlarla ilgili.

Düşünceme göre menzil artırıcı kullanırsanız bir ihtimal daha fazla pinge sahip olabilirsiniz. Daha iyi bir router almak daha mantıklı.

Birde şöyle bir durum var. Sorunun kesin olarak uzaklıkla alakalı olduğuna emin misiniz? Doğal olarak ping yüksek olabilir, internet sağlayıcı vb. sorunlarla ilgili.

Küçük bir netbookum var onu kablo ile modeme bağlayıp test yaptığımda ping 5-25 arasında oluyor.

Daha iyi bir routerden yanayım ben o zaman. Menzil artırıcıyı almazdım. Başka forumlara da danış.

Ben bu tür ağ ile ilgili ekipmanlarda Airties, Asus, Tp-Link gibi bilinen (ağ bağlantıları konularında uzman) iyi markaları tavsiye ederim. Adaptörünüzü değiştirerek işe başlayabilirsiniz :) Ama önemli olan pin süresi ise daha basit ve ucuz bir yöntem önereyim; 10 metrelik bir Cat 5 ethernet kablosu ile kablolu olarak bağlanın, pin süreniz kısalacaktır :)

Bence hic Arttiriciyla ugrasmayin ben kendim denemistim ping sorununu gectik, birde arada kasma söz konusu. Siz en iyisimi imkaniniz var ise kablolu yöntem uygulavin ve kablo olarakda CAT 5 yeterde artar sonucta sadece 15 Mbps lik bir internetiniz var. Alacaginiz kabloyu internet hiziniza göre secmenizde fayda var. Kisacasi elektrikten internet yayma islemini pek tavsiye kablonun hizina asla erisemiyorlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı