Menzil genişletici ile Wi-Fi hız değerleri ne kadar olmalı?

delvarto

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Orta Doğu
Daha fazla  
Merhaba, az önce menzil genişletici aldım. Normalde modemin yanında 25 Mbps hız alıyordum. Odamla modem arası aşağı yukarı 7m. Odamda 2-3 diş çekiyordu ve aldığım hız 5 Mbps civarıydı. Menzil genişletici ile birlikte artık Full çekiyor, aldığım hız ise 11 Mbps civarına çıktı. Aldığım değerler normal mi? Yani ben şahsen menzil genişleticiden sonra aldığım hız odamda 20 Mbps üstüne çıkar diye düşünüyordum. Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Merhaba, az önce menzil genişletici aldım. Normalde modemin yanında 25 Mbps hız alıyordum. Odamla modem arası aşağı yukarı 7m. Odamda 2-3 diş çekiyordu ve aldığım hız 5 Mbps civarıydı. Menzil genişletici ile birlikte artık Full çekiyor, aldığım hız ise 11 Mbps civarına çıktı. Aldığım değerler normal mi? Yani ben şahsen menzil genişleticiden sonra aldığım hız odamda 20 Mbps üstüne çıkar diye düşünüyordum. Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Arada beton kiriş varsa normaldir. Bir de modeminde antenler yoksa oda etkileyebiliyor.

Doğru yere kurulum yapman önemli. Bunun yanında menzil genişletici kalitesi vb de önemli faktörler.

Ben menzil genisleticilerin internetimi yavaslattigini fark ettim, bundan dolayi kullanmiyorum artik. Paraniz varsa mesh routerlardan alaydiniz.

Sorunuza gelirsek bana aldiginiz sonuç iyi gibi geldi.

Galiba telefon ile dediğiniz değerlere ulaşıyorsunuz. Bu cihazların antenleri daha küçük olduğu için daha az hız alır. Ayrıca wi-fi genişleticiyi de wi-fi ile bağlı ise bu da hızı düşürecektir.

Ben menzil genisleticilerin internetimi yavaslattigini fark ettim, bundan dolayi kullanmiyorum artik. Paraniz varsa mesh routerlardan alaydiniz.

Sorunuza gelirsek bana aldiginiz sonuç iyi gibi geldi.
Üstte TP-Link RE200 altta modemin dibinden yapılan anlık 2.4 GHz bandı hız değerlerim
1646146753523.png

Arada 8-10 metre mesafe var ve kablosuz olarak kurulu. Zerre problem yok.

Üstte TP-Link RE200 altta modemin dibinden yapılan anlık 2.4 GHz bandı hız değerlerim.
Eki Görüntüle 1319796
Arada 8-10 metre mesafe var ve kablosuz olarak kurulu. Zerre problem yok.
Ben kendi deneyimimi paylasiyorum, ayni deneyime sahip birkac arkadasim da var.
Mesh network kurmak daha mantikli fakat tabii ki parasi da daha pahali.

Yeni konular

Geri
Yukarı