Mercedes Hız Mı Saklıyor?

Evet kullandıkları şasiler ve araç ayarları farklı fakat güç ünitelerinde de ufak tefek farklılıklar var. Bu farklılıklar motor haritalaması ve minimal de olsa farklı parça kullanımı. Ama tabiki de o motorlar hemen hemen aynı diyebiliriz. Tabii arada güç farkını da unutmamak lazım. Mercedes onlara kendi motorları gücünde bir motor vermez neden risk alsınki? Hatta Mclaren bile buyüzden ayrılmadı mı? Bu arada Perez'in Meksika'da yaptığı hızda DRS ve düşük downforce ayarı da etkili.
Ben bu performans farkının verilen motordan kaynaklandığını düşünmüyorum. Çünkü sadece ICE veriliyor, geri kalan bütün bileşenler takımın mühendisleri tarafından geliştiriliyor. Bir başka etken de yağ ve yakıt. Biliyorsunuz F1'de yakıt ve yağ kazandırıyor. Mercedes-AMG Petronas ile iş birliği içinde, Ferrari ise Shell ile. Mercedes'e kazandıran hem geliştirmelerinin çok iyi olması, hem de yakıt ve yağın daha kaliteli olması. Yarış konuşalım biraz şimdi :D Hamilton son turda güç sorunu var deyince inme iniyordu kalbime. Stroll'un gridde 2. pozisyondan başlaması zaten komedi. Hamilton'un güç sorununun neden kaynaklandığını merak ediyorum, bu sezonki ilk sorundu sanırım. Yolda Honda görünce "Engine Failure!" diye bağırasım geliyor.

Peki Verstappen'in her yarış, yarış dışı kalması hakkında görüşleriniz neler çünkü altında RB13 Chasis'le yarış dışı kalmak çok kolay bir şey değil. Ben bu sene ön tarafları zorlamasını bekliyordum fakat Force India pilotlarıyla yarışıyor.
Bu arada F1 2017 oynayan varsa beraber oynayabiliriz. :D

Peki Verstappen'in her yarış, yarış dışı kalması hakkında görüşleriniz neler çünkü altında RB13 Chasis'le yarış dışı kalmak çok kolay bir şey değil. Ben bu sene ön tarafları zorlamasını bekliyordum fakat Force India pilotlarıyla yarışıyor.
Bu arada F1 2017 oynayan varsa beraber oynayabiliriz. :D

Verstappen, Alonso ve Vandoorne ile ayrı bir lig içinde. Kim daha önce DNF olacak :D Seneye görünen o ki Mercedes ve Ferrari'de boş koltuk olmayacak yani Verstappen mecbur seneye de RBR'da olacak. Fakat 2019'da büyük ihtimal Bottas ve Kimi takımlarından ayrılır. Verstappen, Ocon ve Ricci'ye boş koltuklar doğar. Bence ileride Alonso emekli olursa Perez yeniden Mclaren'a geçebilir.

Sınav senem olduğu için F1 2017 i'yi almadım fakat elimde F1 2016 var :)

Ben bu performans farkının verilen motordan kaynaklandığını düşünmüyorum. Çünkü sadece ICE veriliyor, geri kalan bütün bileşenler takımın mühendisleri tarafından geliştiriliyor. Bir başka etken de yağ ve yakıt. Biliyorsunuz F1'de yakıt ve yağ kazandırıyor. Mercedes-AMG Petronas ile iş birliği içinde, Ferrari ise Shell ile. Mercedes'e kazandıran hem geliştirmelerinin çok iyi olması, hem de yakıt ve yağın daha kaliteli olması. Yarış konuşalım biraz şimdi :D Hamilton son turda güç sorunu var deyince inme iniyordu kalbime. Stroll'un gridde 2. pozisyondan başlaması zaten komedi. Hamilton'un güç sorununun neden kaynaklandığını merak ediyorum, bu sezonki ilk sorundu sanırım. Yolda Honda görünce "Engine Failure!" diye bağırasım geliyor.

Daha önceden yanılmıyorsam Hami Rusya'da, Bottas'da İspanya'da motor kaynaklı arıza yaşamıştı. Bu arızalar da Alonso'nun dediği gibi "No Power" tarzı değil :D

Verstappen, Alonso ve Vandoorne ile ayrı bir lig içinde. Kim daha önce DNF olacak :D Seneye görünen o ki Mercedes ve Ferrari'de boş koltuk olmayacak yani Verstappen mecbur seneye de RBR'da olacak. Fakat 2019'da büyük ihtimal Bottas ve Kimi takımlarından ayrılır. Verstappen, Ocon ve Ricci'ye boş koltuklar doğar. Bence ileride Alonso emekli olursa Perez yeniden Mclaren'a geçebilir.

Sınav senem olduğu için F1 2017 i'yi almadım fakat elimde F1 2016 var :)
Hocam Raikkonen gitsin artık ya ben sıkıldım. Ricciardo'yu Ferrari koltuğunda görmek istiyorum artık. Şunu da bırakıyım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam Raikkonen gitsin artık ya ben sıkıldım. Ricciardo'yu Ferrari koltuğunda görmek istiyorum artık. Şunu da bırakıyım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kimi F1 dünyasının önemli isimlerinden fakat hem aracın Kimi'nin tarzına uymaması hem de yaşı itibariyle reflekslerinin yavaş yavaş bitmesi gerilerde olmasına sebebiyet veriyor. Ben de Ricci'nin Ferrari koltuğunda oturmasını isterim. Bu arada sizde F1 2016 bulunuyor mu?

Kimi F1 dünyasının önemli isimlerinden fakat hem aracın Kimi'nin tarzına uymaması hem de yaşı itibariyle reflekslerinin yavaş yavaş bitmesi gerilerde olmasına sebebiyet veriyor. Ben de Ricci'nin Ferrari koltuğunda oturmasını isterim. Bu arada sizde F1 2016 bulunuyor mu?
Maalesef geçen sene LYS'ye girdiğimden dolayı almadım. :D

F1 2016 var bende, Bakü'de 1.44.245'lik zamanım var :D.
Oynamak isterseniz, Steam profilim: Steam Community :: GhostDragon | FME
CO-OP falan yapabiliriz.
Hocam Assist kullanıyor musunuz?

Belçika da Vettel lastik avantajına rağmen son bölümde Hamilton'a yaklaştıysa da geçiş yapamadı, tek bir geçiş deneme şansı oldu onu da yapamayınca lastikleri bitti. Mercedes hız saklıyor mu konusuna geleceksek ise yıl boyunca hız sakladı, motor gücü isteyen pistlerde Mercedes, Ferrari'ye göre çok üstün, en son Abu Dhabi ve ABD yarışlarında farklar ortaya çıktı. Ferrari ise Mercedes'e göre daha dengeli bir araca sahipti ve her piste uyum sağlayabiliyordu, Mercedes böyle bir yapıda değildi ancak motor gücü olarak açıkça üstündü. Ferrari Singapur, Malezya, Japonya ve Meksika da sorun yaşamasaydı şampiyon Vettel olabilirdi. Singapur, Malezya ve Meksika da açık ara en hızlı araç Ferrari aracıydı, Japonya da en kötü üçüncü olurdu. Dayanıklılık sorunları ve kazalar Ferrari'yi şampiyonluk yarışından uzaklaştırdı. Raikkonen de o koltuğu hak etmiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı