Mercedes vs BMW vs Audi

3 Alman markasından hangisi?

• Mercedes

• BMW

• Audi

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
images.jpeg

Çocukken çevremde hep Mercedes sahibi insanlar vardı. BMW sahibi hiç yoktu denebilir. Mekanikten vs acayip anladığımdan değil, sadece duygusal sebeplerden meireles diyorum.

Yorumlara bak internette sallamak beleş yaşını kimse bilmiyor nasıl olsa, benim de mercedesim var o zaman. 😁 Hatta bugattide kullandım da koltuk ısıması mercedes kadar iyi değildi bu sebepten bugatti yerine mercedes almayı tercih ettim. 🙂

Üç markayı da çok seviyorum ama benim için totalde en iyisi mercedes. Kendime bir araba alacak olsaydım bmw alırdım. Bunların dışında en güzel dış ve iç görünüşe sahip marka Audi. Kimisi audiye hastadır kimisi de klasik volkswagen diyip sevmez.
Şu anda sıfır olarak bu üç markadan birisini tercih edip araba alacak olsam:
C segmenti olarak BMW 3 serisi (Mercedes C serisi ve Bmw 3 serisi C segment iken Audi A4 boyutlarından dolayı D segmentine girmektedir.)
E segmenti olarak Audi A6
F segmenti olarak Mercedes S serisi alırdım.

Audi. Gerektiğinde neredeyse bir BMW kadar spor, gerektiğinde istersen dağ tırmanacak kadar yol tutuşuna sahip. Bu 3 alman arasında en iyi dört çeker sisteme sahip olmasına değinmiyorum bile. TF'si motorların senelerce üst üste ödül alması vs ile Audi diyorum. Mercedes ve BMW'de aradıklarını Audi de birleşiyor. Tabii ki bir Mercedes kadar konforlu veya bir BMW kadar sportif olamayabilir ama bu farklı özellikleri en kusursuz şekilde birleştirebilen alman otomobilidir benim için. Yeri gelir Mercedes ile sakin gidersin yeri gelir. BMW ile yanlarsın ama Audi gelir aynılarını bunda da yaparsın. Yanlış anlaşılmasın iki markadan da üstün demiyorum ama onların iddialı oldukları konuları en güzel birleştiren Audi diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı