Audi Fiyatları

9544

Kilopat
Makaleler
46
Yer
Dark
Daha fazla  
Söyleyecek çok şeyim var sadece bu tablo için değil. Yazıktır ya.

Audi web sayfasından ulaşabilirsiniz fiyat listesine.
Ekran Alıntısı.JPG

1 araba parası hatta daha fazlasını da devlete hediye ediyoruz resmen. :D
Bu artık vergi olmaktan çıkmış, vergi dediğin en fazla %50 olur bu ney :) Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne mi gitsek, bizimde hakkımız değil mi Mercedes, BMW, Audi gibi performanslı ve bir o kadar güvenli araçlara binmek ?

İnsanlar sadece araçlara bu denli para harcıyor işte. Oysa yaptığım sistem için youtube'dan yapılan yorumları silmekten bıktım... Neymiş efenim ''yazıktır, günahtır, onca parayı nasıl verdiniz, siz çok mu zenginsiniz...'' Yahu bütün PC'yi toplasan daha Audi'nin çelik jantını alamıyor :D
Tabi bu araçlardaki pahalılığın yegane sebebi VERGİ. Neden kimse çıkıp da ''Yazıktır, günahtır, nedir bu kadar vergi'' diye sormuyor, hayret değil mi?

Almanya da BMW aldığın paraya burada Lada alınıyor, çok saçma.
Gürcistan'ı da hiç sorma :puro:

@Optifines, araç bandrollerine kat be kat yapılan zammı da hiç sormayın (n) (Son yapılan zamlardan sonra bandrolümü ödemedim, şimdi biraz da faizden katlayacaklar) (n)

2007_BMW_5-series_6.jpg

Benim dayım 2007 model BMW'nin 525d modeli Baykuş kasasının ilk çıktığı sene aldı , o zamanın parasıyla 80 bin Euro ödemişti TL bazında 160 bin yapıyordu. Bizim dayıoğlu faturaya bakmış arabanın gerçek fiyatı 85 bin TL geriye kalan 75 bin TL devlete, yani Türkiye'de araba alırken bir kendimize birde devlete almış oluyoruz. :(

Satılan arabaların %60'ı yerli malı denilebilir :D
Araçları Gümrükten içeri sokmadan önce bi güzel okuyup üflüyorlar... Eh, haliyle maliyet artıp %50-60'a tekabül ediyor :morgöz:
Ha, bi de gelire göre gider olunca... (Çok kazanıyoruz çook)

Yok yok, eğitim şart (n)

Türkiyede insanların yüzde 80'inin parası olmayıpta. Banka kredisi ile araba aldığını düşünürsek pek sorun gözükmüyor :D Banka size para ayarlar merak etmeyin :)

Ülkemizin yerli araba üretmeye ihtiyacı yok zaten gümrükten giren araba parası kadarını devlet alıyor. Vatandaş hayali bir araba daha satın alıyor aldığı aracın yanına kısaca. :)
Sonra neden yakıt pahalı kardeşim sen zaten iki araç alıyorsun biri kendi aracına diğeri devletin sana sattığı hayali araca, senin arabana beleş yakıt verecek hali yok ya. :cool:

Geri
Yukarı