Mercekli far için ampul önerisi

Teşekkürler hocam. Konuda halojenleri performans konusunda elediğimi belirtmiştim fakat standart 55W halojen, photon Ultimate'den daha düzgün aydınlattı :) sanırım halojen kullanacağım. Benim aracım MK1 kasa focus. Aracı satarken bu mercek farı vermeyeceğim, çünkü Türkiye'de 4.sü yok https://www.ad-tuning.de/Beleuchtun...einwerfer-f--r-Ford-Focus-1-in-Schw--485.htmlUzun yola nadir çıkıyorum fakat yaşadığım bölgeden dolayı farlar benim için önemli, yollarda aydınlatma bulunmuyor.

Teşekkürler hocam, %90 standart halojen kullanacağım.

Hocam bir de bu merceklerin çanak boylari standart mı olur bilginiz var mı? aldığım farların çanağını değiştirmem gerekiyor.. @GRBreakpoint
Çanak boyları kasa ve markaya göre değişiyor diye bilmekle birlikte kesin bildiğimi söyleyip yanlış bilgi de vermek istemem size Necati bey. Bundan sonra aracı değiştireceğim zaman alacağım araçta ilk bakacağım şey orijinal mercekli beyaz far olması olacak açıkçası.

Çanak boyları kasa ve markaya göre değişiyor diye bilmekle birlikte kesin bildiğimi söyleyip yanlış bilgi de vermek istemem size necati bey. Bundan sonra aracı değiştireceğim zaman alacağım araçta ilk bakacağım şey orijinal mercekli beyaz far olması olacak açıkçası.

Sağ farda sıkıntı yok aydınlatması çok güzel fakat sol farın çanağı yanmış mum gibi aydınlatıyor alırken kontrol etmemiştim sorun yoktur diye... Birkaç farcıya danıştım 2.5 inc universal merceklerden al tak dedi. Değişik tipte bir mercekmiş ve orijinal ampulü D2s zenon ampulmüş 😁 sonradan nasıl yaptılarsa h7'ye çevrilmiş.

Ben beyazdan pek memnun kalmadım. Yağmurda siste sınıfta kalıyor, sarı renk devam... Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı