Merdivenden düşen bilgisayar kasası ileride sorun yaratır mı?

efeyumak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımı eve çıkartırken kutusunda tuttuğum yer koptu ve bilgisayar 1-2 merdiven yuvarlandı kutusuyla beraber. Yanındaki camı filan kırıldı, şimdi çalıştırdım hiçbir sıkıntı yok gibi gözüküyor. Yaklaşık 1 saat oldu bir sıkıntı yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayarımı eve çıkartırken kutusunda tuttuğum yer koptu ve bilgisayar 1-2 merdiven yuvarlandı kutusuyla beraber. Yanındaki camı filan kırıldı, şimdi çalıştırdım hiçbir sıkıntı yok gibi gözüküyor. Yaklaşık 1 saat oldu bir sıkıntı yaratır mı?
ekran kartı ne acaba büyüklüğüne göre cevap vereyim

Cam parçaları ve boşta kalan kablolar anakartın lehimli parçalarına çarpıp hasar vermediyse hdd dışında bir şey olmamıştır. Kalan her şeyi sağlam vidalandıysa tabi. Pcie kullanan kartların girişleri zarar görebilmesi için çok sağlam darbe yemesi lazım. Yine de iyice bir temizle cam kırıklarından fanların arasına pcie slotlarına vs. kaçmış olabilir.

Cam parçaları ve boşta kalan kablolar anakartın lehimli parçalarına çarpıp hasar vermediyse HDD dışında bir şey olmamıştır. Kalan her şeyi sağlam vidalandıysa tabii. PCI-e kullanan kartların girişleri zarar görebilmesi için çok sağlam darbe yemesi lazım. Yine de iyice bir temizle cam kırıklarından fanların arasına PCI-e slotlarına vs. kaçmış olabilir.

Fanlar ilk geldiğinde bazıları camdan dolayı dönmüyordu her şeyi temizlemiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı