Merkez Bankası Politika Faizini %14'te Sabit Tuttu

Yeterli üretim yok birçok ürün yurtdısından geliyor araba telefon elektronik cihazlar sonra bazı temel gıdalar bile nereye üretim var olsa %14 faizmi olurduk. Amerikada faiz oranı %1

Faizi sabit tutacak dünya üzerindeki son ülkeyiz ve onu da yaptık....

Zaten Suriyelileri de o yüzden burada tutuyorlar. Onlar sayesinde gelen ucuz işçilik maliyetiyle yüksek kar elde ediyorlar ve bizim hükümet akıllı olsaydı o gelen fazla paralarla yeni istihdam yerleri açarlardı ama onun yerine yurt dışına para kaçırmalar, pahalı piknikler, devasa boyutta parti mitingleriyle milletin parasını israf için kullanıyorlar.

Türkiye'de aslında üretim iyi, iyi olmasına da paranın değersizliği ve başımızdakilerin beceriksizliği yüzünden bu kadar üretim hiçe sayılıyor.
Faizin en az 500 puan artması gerekirdi.

Türkiye'de aslında üretim iyi, iyi olmasına da paranın değersizliği ve başımızdakilerin beceriksizliği yüzünden bu kadar üretim hiçe sayılıyor.
Bence değil ne üretiyoruz telefon araba elektronik cihazlar ?

Bence değil ne üretiyoruz telefon araba elektronik cihazlar ?
Elektronik cihaz, araba, telefondan bahseden olmadı zaten. Bir ülkenin tek üretimi bunlar değildir. İnşaat malzemeleri, tekstil ve Savunma Sanayi gibi bir çok dal var. Bir ülkenin sanayisini 3-4 şeyden ibaret görmeyi bırakın artık.

İnsanların en ihtiyac oldugu seyler bunlar bunları biz üretsek dısariya para çıkışı olmaz ve para girişi olur.

İnsanların en ihtiyac oldugu seyler bunlar bunları biz üretsek dısariya para çıkışı olmaz ve para girişi olur.
Bunların üretimi için bir ton sanayi alanı açılması lazım. Çip üretimi var osu busu var. Bir miktar destekle yapılır ama şu anki hükümette zor.
Diğer kalan Tekstil, İnşaat sanayisi ve benzerini kimse inkar edemez.

Zaten oradan gelen vergilerle açığı kapatıyorlar, neden bu kadar fazla satılırken sıfırdan başlayıp açma gereği duysun ki?

Haklısın. Ancak herkesin ihtiyacı olduğu şeyler telefon tablet vs.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…