Merkezi Hekim Randevu Sistemi nasıl randevu alınır?

nc.abidin

Hectopat
Daha fazla  
MHRS'de tüm randevular dolu gözüküyor ve alınamıyor. Sistem nasıl işliyor bilmiyorum ama bu randevuların açılış/sıfırlanma saati var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.

Randevu aradıktan sonra karşınıza bilgilendirme ekranı geliyor, oradan 7/24 bilgilendirme seçeneğini seçerseniz birisi MHRS üzerinden randevusunu iptal ettikten sonra bir kereliğe mahsus sizlere SMS yoluyla bildiriliyor, onun dışında bir açılış veya sıfırlanma saati var mı bilmiyorum 182'yi arayıp sormanız daha uygun olacaktır.

16:00'da F5 yapmaya başlayabilirsin. 16:00'da bir sonraki randevu seti (bir sonraki ya da bir hafta sonraki randevular açılmaya başlar)

Saati var. 4 ya da 10 olması lazım. Bir ara birinden diğerine geçtiğini duymuştum.

Saat değişikliğini öğrendiğim yer değil ama burada belirtilmiş.

Ama şöyle bir sorun var. Kimse söylemiyor ama doktorların randevu verme yetkisi var. Sistem hasta olarak 15 günden sonraya randevu almanızı engellerken doktor yanındaki hastaya verebiliyor. Bu yüzden yeni açılanlar daha açılmadan iyice azalıyor, hatta bitiyor.
Her bölümde, hastanede, doktorda olmuyor tabii. Ama çok dolu olanlar genelde yapıyor. Tedaviyi düzgünce bitirmek için en mantıklısı bence de bu şekilde.

Saati var. 4 ya da 10 olması lazım. Bir ara birinden diğerine geçtiğini duymuştum.

Ama şöyle bir sorun var. Kimse söylemiyor ama doktorların randevu verme yetkisi var. Sistem hasta olarak 15 günden sonraya randevu almanızı engellerken doktor yanındaki hastaya verebiliyor. Bu yüzden yeni açılanlar daha açılmadan iyice azalıyor, hatta bitiyor.
Her bölümde, hastanede, doktorda olmuyor tabii. Ama çok dolu olanlar genelde yapıyor. Tedaviyi düzgünce bitirmek için en mantıklısı bence de bu şekilde.
Doktorların randevu verme yetkisi, kotrol randevuları içindir.
Şuanda bana (hekimim) 10 dk da bir hasta yazıyorlar. 10 dk da bir hasta bakmak, hem hasta için hem de hekim için bir faciadır.

Bu devirde ne hasta olacaksın ne de doktor. 😉

Doktorların randevu verme yetkisi, kotrol randevuları içindir.
E iyi de bir kere doktora gidip ilaçla tedavi olacak adam zaten aile hekimine gider. Ona da randevu alınabiliyor sisteme göre ama ben gittiğimde hiç sıra olmadığı için randevusuz gidiyorum.

Kalan herkes en kötü 2 kere gidiyor. Bu da halihazırda dolu 15 günlük sistemi 30 gün yapmıyor mu? Ki sadece 2 kez gidildiğini varsayıyorum.
Mantıklı mı bu sistem?

E iyi de bir kere doktora gidip ilaçla tedavi olacak adam zaten aile hekimine gider. Ona da randevu alınabiliyor sisteme göre ama ben gittiğimde hiç sıra olmadığı için randevusuz gidiyorum.

Kalan herkes en kötü 2 kere gidiyor. Bu da halihazırda dolu 15 günlük sistemi 30 gün yapmıyor mu? Ki sadece 2 kez gidildiğini varsayıyorum.
Mantıklı mı bu sistem?
Sağlık sistemimizin hiçbir tarafı mantıklı değil. Şükür ben kendim özel hastanede tedavi görebiliyorum. Ailemi de Devlet hastanelerinin kapısından sokmam, kendim devlette çalışıyor olmama rağmen.

Örneğin bana randevuya gelen hastaların çoğu 3-4 ay önceden randevu almış hastalar. Ne diyelim yanlışı söylediğimizde ya Reisiminz kovuyor bizi ülkeden ya da dayak yiyiyoruz. 😅

Eskiden otel gibi hastanelerimiz yoktu ama en azından her girdiğimizde randevu yok yazisiyla karsilasmiyorduk. Küçük sehirleri bilmem ama İstanbul'da randevu falan bulamıyorsunuz.

Neyse ki şirketin sağladığı özel sağlık sigortasi var. İstediğin her an her yerine baktirabilmek güzel ayrıcalık. Devlete kalırsan sıra beklemekten daha beter olursun.

Bulunduğun şehrin eğitim araştırma ve uygulama hastanesinden randevu alabilirsin. Aydın'ı örnek verirsem ADÜ randevu yazdığında randevu alabiliyorsun. Bir de direkt hastaneden almayı dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı