Mert Günhan sistemleri alınır mı?

@Julimezar evet, 4070 ile QHD oynanir. 4060 Ti FHD olur. Ama DDR5 ve AM5 ciddi fark.
Hocam hala kararsızım stok bitti bitecek diye de korkuyorum :) . Ucuz olan sistemi alıp ramleri 32 ssdyi 1tb olanı seçtiğimde 29400 yapıyor fiyat. İşlemciye de oc yapsam darboğazdan kurtulmaz mıyım acaba biraz daha? Bunun için yanındaki 120lik sıvı soğutmayı (başka bir yerde 120lik sıvı soğutma kötü demişsiniz) 240lığa upgrade edersem düz 30000’e geliyor. Şu an bunu düşünüyorum.

Diğer yandan aynı sistemin 7500fli daha iyi anakart ve ramlisi de 33500 liraya geliyor.

3500 lira fark ile
5600->7500F
B550M->A620M
DDR4->DDR5

Oluyor böyle bakınca bu fiyata bu da iyi bir geliştirme sanırım o zaman?

Normalde bütçem 30bine sistem + monitördü az daha koyunca daha iyi olacak diye diye bu fiyata çıkıyor ve aradaki farka değer mi bundan da emin değilim hiç.

Hocam bende aynı ikilemde kaldm. ama alırken tavsiyem 1tb ssd ve 600tlcivarı farka 240mm deepcool sıvısoğutucu eklemek.
İşte hocam 1tb ve 32gb ram yükseltmesi konusunda zaten karar vermiştim ama oc yapmaya kalkarsam 120 yetersiz mi gelir acaba diye sıvı soğutmayı da 240 yapıyım dedim. 2klık yükseltme yapmış olduk elde var bunlar. Buna 3.5k yükseltme yapınca da bir üstteki mesajda saydıklarım gelişiyor onlar da az değil. Ucuzundan bir araba alalım ayağımız yerden kesilsin diyip az daha koy şunu al bunu al diyerek ferrari bakmaya doğru gidiyoruz :) .

İşte hocam 1tb ve 32gb ram yükseltmesi konusunda zaten karar vermiştim ama oc yapmaya kalkarsam 120 yetersiz mi gelir acaba diye sıvı soğutmayı da 240 yapıyım dedim. 2klık yükseltme yapmış olduk elde var bunlar. Buna 3.5k yükseltme yapınca da bir üstteki mesajda saydıklarım gelişiyor onlar da az değil. Ucuzundan bir araba alalım ayağımız yerden kesilsin diyip az daha koy şunu al bunu al diyerek ferrari bakmaya doğru gidiyoruz :) .
Birebir tecrübe etmemekle birlikte 5600 4070 besleyebilecek bi işlemci değil. yanlış yönlendirmek istemem tabiki ama yabancı forumlar olsun videolar olsun 2k da bile belirli ölçüde(%7-10civarı) darboğaz olduğunu gösteriyor. Bende seninle aynı bütçede sistem arıyorum hocam umarım dediğin gibi 2 daha ver 3 daha ver diye diye gitmez :)

Birebir tecrübe etmemekle birlikte 5600 4070 besleyebilecek bi işlemci değil. yanlış yönlendirmek istemem tabiki ama yabancı forumlar olsun videolar olsun 2k da bile belirli ölçüde(%7-10civarı) darboğaz olduğunu gösteriyor. Bende seninle aynı bütçede sistem arıyorum hocam umarım dediğin gibi 2 daha ver 3 daha ver diye diye gitmez :)
Öyle mi dersiniz hocam soğutucu filan da koymuşken oc ile idare edecek seviyeye gelmez mi acaba? Bu fiyata bu seviyede ekran kartı bulamayız gibi 40klık sistemlerde de aynı kartı kullanıyorlar şuan.

Hiçbir upgrade yapmadan sonradan bunlarin birini alin.

AM4 ve DDR4 olduktan sonra 4070 ile kaldiktan sonra, ileride yetmedigi zaman AM4 soket destek bittiginden ekran karti nasıl yukseltilecek? Zaten FHD darbogaz olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı