Mert hoca ile AYT çalışılır mı?

KOSTOK2

Picopat
Herkese merhaba, mezunum ve YKS'ye hazırlanıyorum. Ve mert Hoca'nın videolarını izliyorum. Ardından mert Hoca'nın hazırlamış olduğu AYT matematik soru bankasını kullanıyorum. Mert Hoca'nın soru kalitesi nasıl ve daha önce mert hoca ile sınava hazırlanmış olan kişiler var ise kaç net yaptıklarını yazabilir mi? Çünkü mert Hoca'nın AYT ile ilgili donanım haber Forumun'da bayağı bir kötü eleştiri almış. Bu eleştirileri buraya koyacağım ve sizin de fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler.

1.png

4.png

3.png

2.png

Benim de kafam karıştı. Mehmet hocayla gidiyorum Mert'e geç diyorlar, ona geçiyorum Eyüp b. İle gitmezsen bir şey kazanamazsın diyorlar. Aynı zamanda da Eyüp b. İçin seviyen belli bir şeyin üzerinde olmalı diyorlar. Kafam tamamiyle karışıyor. İş iyice Nasreddin hoca, oğul, eşek hikayesine döndü.

Benim de kafam karıştı. Mehmet hocayla gidiyorum Mert'e geç diyorlar, ona geçiyorum Eyüp b. İle gitmezsen bir şey kazanamazsın diyorlar. Aynı zamanda da Eyüp b. İçin seviyen belli bir şeyin üzerinde olmalı diyorlar. Kafam tamamiyle karışıyor. İş iyice nasreddin hoca, oğul, eşek hikayesine döndü.

Benim için ise şöyle oldu diğer hocaları anlıyorum ama kafamda hep soru işareti kalıyordu ama mert hoca ile ilerlerken çok fazla soru işareti kalmıyor.

Konuyu anlayıp soruları çözebildikten sonra çokta farketmez. Videoyu konuyu anlamak için dinliyorsun zaten, tek video izleyip bütün soruları yapamazsın. İlla ki soru çözüp takılıp, soru çözüm videolarını da izleyip öğreneceksin konuyu. Dinle, iyi anlatıyor ve anlıyorsan konuyu sıkıntı değil. Devam et. Yok o hoca yok bu hoca. Herkes aynı hocadan anlasaydı diğerleri piyasa da tutunamazdı zaten. Nasıl ki her araba kullanıcıya hitap etmez, farklı modeller bunun için varsa diğer hocalarda bunun için var. Bana kalırsa özet bu ben de aynı şekil ilerliyorum kimin hangi hocayı önerdiği çokta umurumda değil.

Benim için ise şöyle oldu diğer hocaları anlıyorum ama kafamda hep soru işareti kalıyordu ama mert hoca ile ilerlerken çok fazla soru işareti kalmıyor.

Çünkü her şeyi açıklayarak gidiyor ve video süresi fazla çünkü en temel sorulardan bile onlarca çözerek soruyu pekiştiriyor. Biz de onu izleyip çözdükten sonra biraz daha zor bir kaynaktan soru çözümü yapmalıyız bence.

Geri
Yukarı