Mesajlaşma Uygulaması Yapmak

mbq2

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Kendi çapımda arkadaşlarımla kullanmak için bir mesajlaşma uygulaması yapmak istiyorum. Çok bir yazılım bilgim yok bana yardım eder misiniz? Kısacası program şöyle olacak. Kullanıcı adı şifre ile kayıt olunacak karşıdakinin kullanıcı adını girersen bir istek yollayacaksın o da kabul ederse konuşma açılacak. Böyle bir şey tasarladım kafamda yardım eder misiniz?

Hangi programlama dilini kullanmak istiyorsun? Hemen hemen her dille yapılabilir bu program. Sadece arkadaşların arasında kullanacaksan Python kullanmanı öneririm. Arayüz konusunda 10/10 bir sistem olmasa da sade yazımıyla iş süreni epey azaltacaktır.

Eğer arayüzde güzel olsun tasarım trendlerine uysun diyorsan da C# windows form kullanabilirsin yada Javascriptin electron frameworküyle web sitesi yapar gibi tüm işletim sistemlerinde çalışan masaüstü uygulamalar yapabilirsin.

Mobilde mesajlaşma uygulaması yapmak istiyorsanız Android Studio üzerinden uygulamanın tasarımlarını yaparsınız, sonrasında veri tabanı için Firebase kullanın. Firebase'de mesajlaşma uygulamaları için hazır ayar olması lazım. Okuldaki iki arkadaşım buna benzer bir uygulama yapmıştı. Ben oradan biliyorum.

Bu da örnek bir uygulama.

Acaba internette ne yazmamız gerek araştırma yapmak için örenk internete mesajlaşma uygulaması nasıl yapılır yazınca bir şey çıkmıyor internete ne yazmak gerek

Eğer çok yazılım bilgin yoksa yavaş yavaş öğrenmeye başlarsın sıkıntı değil çabuk öğrenip yaparsın gibime geliyor. JavaScript seni zorlayabilir istersen Python'dan deneyebilirsin uygulamayı oluşturmayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı