MESEM nedir?

Kamtasya

Decapat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 5600

zotac rtx 3060 12gb oc edition

crucial 500gb m.2 ssd
Meslek
Öğrenci
MESEM nedir? Nasıl geçilir? Maaşı ne kadar?

Geçmek için 10. sınıftan daha aşağı bir sınıfta olmanız lazım. Haftada 5 gün çalışıp 1 gün okula gidiyorsunuz 1 günde tatil (iş yerine göre değişebiliyor, bazen 2 gün tatil 4 gün iş). Devlet maaş olarak asgari ücretin %30'unu veriyor. Çalıştığınız iş yeri de ayriyeten para verebilir. Geçmek için en yakın Mesleki Eğitim Merkezine gidip müdürüyle konuşabilirsiniz. O size şartları verecektir.

Geçmek için 10. sınıftan daha aşağı bir sınıfta olmanız lazım. Haftada 5 gün çalışıp 1 gün okula gidiyorsunuz 1 günde tatil (iş yerine göre değişebiliyor, bazen 2 gün tatil 4 gün iş). Devlet maaş olarak asgari ücretin %30'unu veriyor. Çalıştığınız iş yeri de ayrıyeten para verebilir. Geçmek için en yakın mesleki eğitim merkezine gidip müdürüyle konuşabilirsiniz. O size şartları verecektir.

Hocam bütün bilgiler doğru ama 10.sınıf yanlış 11'de 12'de de kayıt yaptırılıyor ama 10'dan başlatıyor.

Devlet desteği kesilmiş sanırım. Aydınlatabilecek biri var mı?

Devlet desteği kesilmiş sanırım. Aydınlatabilecek biri var mı?
Öyle söylentiler dönüyor ama okuldaki hocalarımızdan herhangi bir bilgi gelmedi, ki ben keseceğini sanmıyorum, ülkede zaten çırak yok üretim sıkıntısı var, bir de devlet desteğini keserse bizim yerimizi suriyeliler alır. Böyle bir şey olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı