MESEM'e geçilmeli mi?

cxloudy

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS TUF GAMİNG GTX 1650 GDDR6/AMD RYZEN 5 5500/KİNGSTON 512GB SSD/ANTEC 650W/16GB RAM
Meslek
Gayrimenkul Danışmanı
Merhaba dostlarım, uzun süredir bir konuyu düşünüyorum geleceğim için ve size de danışmak istedim belki aramızda bilgililer vardır diye. Dostlar ben 11.sınıfım. Normal Anadolu lisesinde okuyorum. Öncelikle ilgi alanlarım otomotiv, motor bakım kısaca sanayi. Nakil için pek vaktim kalmamış. Ben de hemen danışmak istedim sizlere. Benim amacım ustalık belgesi alıp sanayide dükkan açıp motor ustası olmak. Şu an dediğim gibi düz Anadolu lisesindeyim ve ders çalışmayı pek sevmeyen bir insanım ciddili anlamda. Eğer Anadolu lisesinden devam edersem ODTÜ, İTÜ gibi üniversitelerden mezun olamayacağımı bildiğim için normal düzey bir üniversitenin YBS bölümü ya da otomotiv mekanikerliği bölümünü mezun olarak bitireceğim. Ancak MESEM'e geçer ve orada bölümü başarılı olarak bitirirsem ustalık belgesi ve meslek lisesi diploması almaya hak kazanıyorum. En azından elimde bir şeyler oluyor. Hatta kariyer odaklıda biraz bakarsam üniversite 2 yıllık bölüm bile bitirebilirim. Sonra neredeyse her gencin geleceği gibi 30 40 yıl eleman olarak bir yerlerde çalışacağıma elimdeki bu belgelerle dükkan açıp kendi işimi kurabilir veyahut kariyer olarak ilerlerim. Çok kararsız kaldım. Arkadaş ortamını da bozmak benim için kolay olmayacak gibi duruyor. Aramızda MESEM'de okuyan var mı ya da bilgi sahibi olan? Sizce bu anlattıklarım mantıklı mı? Oralara gidilir mi? Yorumlarınızı bekliyorum değerli arkadaşlarım. Sizin her bir yorumunuz benim için çok çok önemli.

Geri
Yukarı