MESEM'e geçiş için ne yapılabilir?

Arkadaşlar selam. 10. sınıfım bugün bölüm seçildi ama ben MESEM'e geçmek istiyorum şu an gecebilir miyim? Veya ne zamanlar geçilir?

Hocam okulunda MESEM varsa direkt müdür yardımcısıyla görüşebilirsin. Ama alanından farklı alan seçersen 1 yıl geri başlıyor diye biliyorum.

Arkadaşlar selam. 10. sınıfım bugün bölüm seçildi ama ben MESEM'e geçmek istiyorum şu an gecebilir miyim? Veya ne zamanlar geçilir?

Aynı zamanda yanlış hatırlamıyorsam zaman kavramı yok.

Hocam okulunda MESEM varsa direkt müdür yardımcısıyla görüşebilirsin. Ama alanından farklı alan seçersen 1 yıl geri başlıyor diye biliyorum.

Tamamdır reis sağolasın okul Anadolu ama nasi olur direk 10. Sınıf diye biliyorum

Tamamdır teşekkürler

Müdür duyuru yaparken meslek lisesi programına geçmek isteyenler velisi ile birlikte okula gelsin kaydını yapalım demişti.

Başvuru şartlarını taşımak koşuluyla, mevcutta birişletmede çalışanlar veya bir işletmede çalışmayıp ancakmesleki eğitim almak isteyen herkes kimlik bilgileriylebirlikte en yakın mesleki eğitim merkezine veya meslekive teknik Anadolu lisesine bizzat müracaat edebilir. Herhangi bir İşletmede çalışmayanlar; mesleki eğitimmerkezleri tarafından meslek seçimi ve işletme bulmakonusunda rehberlik ve yönlendirme alabilirler. Mesleki eğitim merkezine kayıt; okul, işletme veveli/öğrenci arasında işletmelerde mesleki eğitimsözleşmesinin imzalanmasıyla başlar. Öğrenci okul tarafından e-MESEM sistemine kaydedilir. Öğrencinin iş kazaları ve meslek hastalıklarına karşısigortası ve maaşı kayıt olduğu andan itibaren başlar ve 4yıl sürer.

Yeni konular

Geri
Yukarı