MESEM'e geçiş için ne yapılabilir?

Başvuru şartlarını taşımak koşuluyla, mevcutta birişletmede çalışanlar veya bir işletmede çalışmayıp ancakmesleki eğitim almak isteyen herkes kimlik bilgileriylebirlikte en yakın mesleki eğitim merkezine veya meslekive teknik Anadolu lisesine bizzat müracaat edebilir. Herhangi bir İşletmede çalışmayanlar; mesleki eğitimmerkezleri tarafından meslek seçimi ve işletme bulmakonusunda rehberlik ve yönlendirme alabilirler. Mesleki eğitim merkezine kayıt; okul, işletme veveli/öğrenci arasında işletmelerde mesleki eğitimsözleşmesinin imzalanmasıyla başlar. Öğrenci okul tarafından e-MESEM sistemine kaydedilir. Öğrencinin iş kazaları ve meslek hastalıklarına karşısigortası ve maaşı kayıt olduğu andan itibaren başlar ve 4yıl sürer.
Tamamdır saolasin kral

Bizim Anadolu kötü kral ya hep mezuna kalıyorlar 2-3 sene boş okumak meslek öğrenirim daha iyi

Kral şimdi bende meslek lisesinde 12.sınıfım atölye dersleri hiç iyi değil hocalar bilgisiz eğer geçecek iseniz MESEM'e geçin iş yerinde iş öğrenin.

Bizim Anadolu kötü kral ya hep mezuna kalıyorlar 2-3 sene boş okumak meslek öğrenirim daha iyi

Atölye dersleri boş geçer genelde iyi hocaya denk gelirseniz iyidir ama hoca bilgisiz ise yapacak bir şey yok.

Atölye dersleri boş geçer genelde iyi hocaya denk gelirseniz iyidir ama hoca bilgisiz ise yapacak bir şey yok.

Mesem mantıklı hocam. Ben şuan 11. sınıfım elimde olsaydı eğer 3 sene önce mesleğe geçerdim ama bana kimse bir şey demedi. Kuzenim 2005li geçen sene yksye girdi yapamadı, msüye girdi subay olurum diye onu da yapamadı. Şuan meslek lisesinde elektrik elektronik okuyup mezun olduğu için bir yerde çalışıyor maaşı da gayet iyi. Elektrikçi olarak 30k civarı alıyordur. 18 yaşında daha.

Geri
Yukarı