Meshuggah - Immutable (Albüm)

CATCH.33

Centipat
Daha fazla  
MESHUGGAH - IMMUTABLE

Dinleyen arkadaşlar biliyordur, Meshuggah 1 Nisan'da (😀) yeni albümü Immutable'yi çıkardı.
1 haftalık bir ön dinlemeden sonra konu açamazsam olmazdı. :)

Açıkçası ben bu albümü önceki albümlerin bir karışımı gibi buldum, biraz Nothing'den, biraz Koloss'dan, biraz TWSOR'dan, biraz Obzen'den, biraz Chaosphere'den; evet önceki albümlerde de bazı şarkılar daha önceki albümlerden izler taşıyordu bunda bir sıkıntı yok fakat bu ögeler o şarkının içine öyle güzel yediriliyordu ki 200-250 saat sonra anlayabiliyordun. Bu albümde ise benzerlikler çok baskın ve hiç saklama gereği de duyulmamış gibi geldi bana. Ayrıca bu albüm öncekilerden çok daha fazla melodik olmuş.
Şuan beğenmişlikle beğenmemişlik arasında bir çizgideyim ama yine de şuan sanırım beğenmemişliğe biraz daha yakınım. Bunun sebebi ise az önce de dediğim gibi albüm bana çok taklit gibi geldi, Meshuggah'ın kendini taklidi gibi, sanki hiç ses oyunlarıyla icrayı ve mecrayı interaktifleştirmeye çalışmıyormuş gibi...
Bakalım daha sonraları ne olacak?

Sizler albümü nasıl buldunuz?

ALBÜM
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
^^^^^^^^^ (Tüm albümü görüntülemek için ok ile gösterilen "İzlemek İçin: Youtube" yazılı karta tıklayın.)

NOT: Bunlar ön dinleme, ilk intiba yargılarıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı