Mesleğiniz nedir/Edinmek istediğiniz meslek?

@er36po hocam ben şuan lise 2 öğrencisiyim ve hayalim PC proğramı mühendisliği ve eğer gerçekten olursam seninki gibi bir PC toplamayı gercekten isterim. çevremdekiler zaten PC ile ilğili bilgimi falan bildiği için hakkında hayırlısı diyor ve inşallah ileride PC proğramcılığı mühendiside olurum.

Ben meslekten daha çok üniversiteyi düşünüyorum, eğer ki okuyamazsanız istediğiniz mesleği de yapamazsınız. Fakat 1.sınıftan beri hep polis olmak istemişimdir, milletim huzur içinde uyurken ben milletimi koruyacağım diyordum... Ta ki hastalığım çıkana kadar.. Nedense şu an hiçbir meslek bana sıcak gelmiyor Lise 1'im. Gerçi ülkeyi terketmek istiyorum 5-6 yıl sonra pasaport çıkartıp, Allah Hakkımızda Hayırlısını Eylesin.

Ülkeyi sınırlarda korumaktan bahsediyorsan Polis biraz boş iş. Ülkeyi korumak için daha iyi işler var artık her şey masa başında iyi bir politikacı olup ülkemizi savunabilirsin.

Benim en büyük hayalimdi asker olmak yani askeriye okumak. Ama bunun için hiç çalışmadım sınavını da geçemedim şuan kendime aşırı çok kızıyorum azıcık belki günde 1 saat kitap açsaydım şuan hayalim olan askeriyeden yazıyor olurdum bunları. TEOG girdim şuan meslek lisesinde okuyorum ama hayalim olan bir yer değil. Askeriye olmazsa diye bir hedef koymuştum oda bilgisayar veya makine mühendisliği. Ama şuan bile kendime kızıyorum sadece 1 saat fazla oyun oynamak veya 1 saat fazla eğlenmek yerine ders çalışsaydım hayallerimin peşinden koşmuş ve hayallerime varmış olurdum. Sosyal'de bu sene TEOG giren arkadaşlar var hepsine şunu söylemek istiyorum aileniz size çalışın diyorsa boşa demiyor. Annem hep derdi arkadaşların güzel yerleri kazanır sen kalırsın derdi aralarında ezilirsin derdi ama hiç dikkate bile almadım. TEOG açıklandı arkadaşlarımın durumları hep anadolu lisesi bu anadolu lisesi ben baktım meslek lisesi koydu.

Dostum geç kalmış sayılmazsın. Askeri Meslek Yüksek Okullarına başvurabilirsin .

Oto Boyacıyım.
İmamlığa, tarih öğretmenliğine, çevirmenliğe, doğum doktorluğuna zamanında takmışlığım var [emoji2][emoji2][emoji2] Daha nice nice [emoji2]

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni konular

Geri
Yukarı