Mesleğiniz nedir ve önerir misiniz?

Basit bir şekilde şöyle anlatabilirim:

Öncelikle öğretmen olabilmek için 4 senelik eğitim fakültesi mezunu olmanız gerekiyor. Örneğin Tarih Öğretmenliği diyebiliriz. Sonrasında da KPSS ve ÖABT sınavları oluyor. Kaldı ki öğretmenliklerin ataması çok çok ölü. Atanamayan bir öğretmen mecburen özelde çalışacak.

Özele gitti diyelim, özelde de eğer işinde çok çok iyi değilse asgari ücretin altında bile para alabilir ya da ücretli öğretmen muamelesi görebilir. Kısacası hepsi olabilir, işin içerisinde memuriyet içeren çoğu işlerden uzak durmanız tavsiyemdir. İstersen bu konuyu da okuyabilirsin:

@Ther genel olarak dusuncem budur.

Ustam merhaba nasılsın :) öğretmen olduğunu bilmiyordum, biliyorsun 3-4 gün sonra artık kurtulmuş olacağız YKS'den. Matematik öğretmenliği de var hedeflerimde. Bunun hakkında görüşün nedir?

Matematikle İngilizce bir mi? Tanıdığım matematik hocaları sadece özel dersle memurdan fazla para kazanıyor. Atanamasanda genel olarak dershaneler ve özel okullarda çalışabilirsin. Şahsen matematik güzel, bende düşünüyorum.

İBB imar planlama da masa başı çalışıyorum. Terasta öğle yemekleri 6 TL kart okutuyorsun ayağının altı İstanbul. Maaş 10.000 bindirdiler. Şimdi buraya girmek için benim girdiğim zamandan çok daha çabalamak gerekiyor. Memnun musun dersen memnunum diyebilirim.

@264523 ogretmenliginden ziyade matematik okunabilir. Ben egitim fakultesi okunmasi tarafinda degilim. Egitim fakultesi okumayin, okutturmayin. Tek diyecegim budur, kendim de Ingiliz Dili ve Edebiyati mezunuyum zaten.

@264523 ogretmenliginden ziyade matematik okunabilir. Ben egitim fakultesi okunmasi tarafinda degilim. Egitim fakultesi okumayin, okutturmayin. Tek diyecegim budur, kendim de Ingiliz Dili ve Edebiyati mezunuyum zaten.
Hocam, siz hangi dal üzerinden eğitim veriyorsunuz?

Geri
Yukarı