Meslek Değişimi - Muhasebeden, Bilgisayar Sistem Bakım Onarıma Geçiş

Millerogness

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kamu Sektörü
Arkadaşlar merhaba,

İsmim Ali, yaşım 25...

Bu zamana kadar Emlak Pazarlama ve Muhasebe alanında 5 yıllık bir iş tecrübesine sahibim.
Şu anda da bir kamu hastanesinde muhasebeci olarak işime devam etmekteyim.

Problem burada başlıyor ki artık daha fazla devam edebilecek gibi değilim, sevmediğim işler yapmaya devam etmek istemiyorum. Biliyorum ki bir kaç yıl sonrasında bir kızgınlık veya bunalmışlık anında, şuan ki işimle yaptığım bağlantı kopacak ve sektör değiştireceğim. Ben bunun daha fazla zaman kaybedip, 28-29 yaşında olmasını istemiyorum. Bu yüzden her zaman merakımın olduğu bilişim sektörüne yönelmek istiyorum.

Yaşımın bir noktaya geldiğinin farkındayım, zor olacağının da bu durumda.
Ama bu bir ömür sevmediğim işi yapmamdan daha zor olmayacaktır.

Maddi durumum şuan elvermediği için özel bir kursa gitmeyeceğim ama ileride düşüneceğim bunu.
Şuanda gidebileceğim en uygun yer İSMEK olacaktır. Bunun için başvuru da bulundum ve bu hafta sonu dersleri de başlıyor.

• Aramızda hiç İSMEK - Bilgisayar Sistem Bakım Onarım kursuna giden var mı?
  • Sizce bu alanda bu kurs ile başlayıp üzerine koyarak neler yapabilirim?
  • Buranın vereceği Katılım Belgesi ile iş bulabilir miyim?
  • Chip, Level gibi dergileri düzenli takip etmemin faydası olur mu? Önerebileceğiniz başka dergiler mevcut mu var mı?
  • Ya da tüm bunları unutup sektöre girebilmek için farklı bir yol mu izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı