Meslek hedefi nasıl konur?

Spidertliman

Hectopat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 11. sınıfa giden derslerime her gün düzenli çalışan başarılı bir sayısal öğrencisiyim. Küçük bir sorunum var. Meslek hedefi koyamıyorum kendime, nedense üniversiteyle sahip olunan hiçbir meslek ilgimi çekmiyor. Ders çalışırken veya okuldayken bir anda ben bu derslere bu kadar çalışıyorum ama neden çalıştığımı bilmiyorum psikolojisine giriyorum motivasyonum düşüyor. Sizce kendime bir hedef koymak için ne yapmalıyım? İlgimi çekecek meslekleri nasıl keşfederim?

Çok aceleci davranmayın, rotası olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez falan çok laf döner. Birçok öğretmen, büyük bir hedef belirle der. Ancak öyle önü sonu ayrı oynayacak yalandan hedef koymak bence saçma. Bu yolda zaten çok hedef değiştiriliyor genel olarak. Birçok kişi okulunu okuduğu mesleği bile yapmıyor. Günümüzde kendini keşfetmek öyle hemen olmuyor. Hem insan ömrü de uzadı. Önceki nesillerin 20'li yaşları ile bizimki asla aynı değil.

Kendini keşfedebilirsin, yani kendini ileride o mesleği yaparken hayal edip mutlu olup olmayacağını, yapıp yapamıyacağını vb. gibi acele etmene gerek yok bence, sen çalışmaya devam et henüz erken böyle devam edersen ileride karar verdiğin bölümü kazanırsın diyebilirim dostum, iyi günler, hayatında başarılar.

Geri
Yukarı