Meslek lisesi askerlik tecil hakkı?

@hudson51 merhaba ben mesleki acil lise mezunuyum 2022 de mezun oldum 22 yaşındayım şuan örgün olarak meslek lisesi mezunlsriyla aynı tecil kurallarına sahipmiyim yani 25 yaşına kadar erteliyebilirmiyim daha önce 2015 ten 2024 e kadar ertelemistim bir daha erteliyebilirmiyim 25 yaşına kadar

@Işıklımışıklı merhaba halen aktifmisiniz mesleki açık lise mezunuyum 2022 de mezun oldum 25 yaşıma kdr tecil ettirebilirmiyim

Son düzenleme:
@SCN cevap vermessin diye düşünmüştüm Hızır gibi yetiştin başkan ben askerliği tecil ettirdim lise okuyorum diye 20 de askerliğe gitmeyip mesleki açık lise okuyorum diyerek 2015 den 2024 e kdr ertelettirdim neden 20 yaşına grlmeden tecil ettirdim dersen onu bende bilmiyorum şimdi tecilim bitti 2022 de mezun oldum mesleki açık liseden şimdi ben 25 e kadar tecil ettirebiliyormuyum

@SCN cevap vermessin diye düşünmüştüm Hızır gibi yetiştin başkan ben askerliği tecil ettirdim lise okuyorum diye 20 de askerliğe gitmeyip mesleki açık lise okuyorum diyerek 2015 den 2024 e kdr ertelettirdim neden 20 yaşına grlmeden tecil ettirdim dersen onu bende bilmiyorum şimdi tecilim bitti 2022 de mezun oldum mesleki açık liseden şimdi ben 25 e kadar tecil ettirebiliyormuyum
Şuan 22 yaşındayım benim düşüncem su devlet bana lise okuyorum diye 2 sene erteleme hakkı verdi 20 de değilde 22 de git askere dedi şimdi tecilim bitti ertelettigim zaman mezun değildim şuan mesleki açıktan mezunum benim erteleme hakkım 25 yaşına kadar mı oldu şuan

Şuan 22 yaşındayım benim düşüncem su devlet bana lise okuyorum diye 2 sene erteleme hakkı verdi 20 de değilde 22 de git askere dedi şimdi tecilim bitti ertelettigim zaman mezun değildim şuan mesleki açıktan mezunum benim erteleme hakkım 25 yaşına kadar mı oldu şuan
Yarın tecilim bitiyor ondan çok yazıyorum 😄 içime bı ışık tut valla anladığım kadarıyla senle aynı durumu yaşamışız

@hudson51 merhaba ben mesleki acil lise mezunuyum 2022 de mezun oldum 22 yaşındayım şu an örgün olarak meslek lisesi mezunlsriyla aynı tecil kurallarına sahip miyim yani 25 yaşına kadar erteliyebilir miyim daha önce 2015'ten 2024'e kadar ertelemistim bir daha erteliyebilir miyim 25 yaşına kadar.

@Işıklımışıklı merhaba halen aktif misiniz mesleki açık lise mezunuyum 2022 de mezun oldum 25 yaşıma kdr tecil ettirebilir miyim?

Büyük ihtimal 25'e kadar erteletebilirsin ama emin değilim. Askerlik şubeye sor cevap verirler, çekinmene gerek yok arasan bile detaylı cevap veriyorlar.

Merhaba arkadaşlar mesleki açıkögretim lisesi okuyorumda askerliği kaç yaşına kadar tecil edilebilir acaba ?
Askerlik kanununda (1111 - 35 /c) yapılan değişiklikle Mesleki Açık öğretim Lisesi öğrencilerine 29 yaşına kadar askerlik tecil (erteleme) hakkı verilmiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı