Meslek lisesi bilişim bölümünde ne öğretir?

tuttttuuw2

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben meslek lisesinde bilişim bölümündeyim bu bölüm ileride bana katacak? Bu ders kitabındaki bilgiler ileride freelancer (web tasarım, oyun) çalışmam için bana yardımcı olur mu?

En kafası çalışmayan tembellerin olduğu bölümdür bilişim adı altında diye bahsettiğiniz şeyleri öğretmiyorlar

Hayatında bilgisayar açmayı bilmeyen 2-3 maymundan oluşan bir bölüm okumanı tavsiye etmem kitaptaki hiçbir işe yaramayan kodu sabahtan akşama kadar tekrarlayıp aynısını PC'ye geçirerek günde 10 saat geçirmek tambir işkence öğretmenlerin çoğununda bilgisi yok zaten.

Arkadaşlar, ben meslek lisesinde bilişim bölümündeyim bu bölüm ileride bana katacak? Bu ders kitabındaki bilgiler ileride freelancer (web tasarım, oyun) çalışmam için bana yardımcı olur mu?
Ben de aynı bölümdeyim 9. sınıfta phyton gördük. 10. sınıfta visual studiodan C# ve robotik kodlama(ardunio) gördük. 11. sınıfta web tasarımı(html), mobil uygulamalar(android studio) ve grafik(Photoshop 2023) gördük. 12. sınıfta ise internet işletmeciliği var. Bunları eğer ki canı kulaktan dinlersen emin ol kimse seni okul bittikten sonra tutamaz.

Yukarıdaki arkadaşlar her okulu aynı zannediyor sanırsam. Evet kötü meslek liselerinde sistem yukarıdaki kötü yorumlar gibi. Ben %7 yüzdelik dilimle alan bir Meslek Lisesinin bilişim bölümü öğrencisiyim. İyi bir lisede öğretmenler sana emek veriyor ve sektörde iyi bir hale gelmen için seni zorluyor. Ben çoğu üniversite öğrencisinden daha kapsamlı bilgiler öğreniyorum ve onlardan daha bilgili olduğuma %100 eminim. Dediğim gibi bu olay tamamen okulun niteliğine bağlı. İyi bir Meslek Lisesinin bilişim bölümü sana çok şey katar.

9.sınıfta Python
10.sınıfta C# ve HTML&CSS + JS
11.sınıfta Flutter&Dart C++
12.sınıfta Eğer teknik programdaysan üniversite sınavına yüklenme meslek programındaysan staj

Okuduğun okula ve hocaya bağlı sana en çok şeyi onlar katacak, sorumsuz bir hoca da denk gelebilir kitaptan ders işleyen hiç bilişim labaratuvarına götürmeyen, her şeyi ince detayına kadar her kodu işlevine kadar anlatan süper hocalar da denk gelebilir. Bana süper hocalar denk geldi onlar sayesinde masaüstü uygulamalar yazabiliyorum veri tabanı ve web geliştirme bilgim var, 9. sınıftan bir şey anlamadım pandemiye denk geldiği için Python vardı, 10. sınıfta nesne tabanlı programlama var C# dili, bir de robotik kodlama var C++ 11. sınıfta mobil uygulama geliştirme C#, web geliştirme, grafik dersi var. 12 de staj.

@PienX @Lartu @Floppy okulumu ne gömdünüz ne %30 Luk dilimle alıyor yaklaşık 330 puan gibi birşey yani

Okuduğun okula ve hocaya bağlı sana en çok şeyi onlar katacak, sorumsuz bir hoca da denk gelebilir kitaptan ders işleyen hiç bilişim labaratuvarına götürmeyen, her şeyi ince detayına kadar her kodu işlevine kadar anlatan süper hocalar da denk gelebilir. Bana süper hocalar denk geldi onlar sayesinde masaüstü uygulamalar yazabiliyorum veri tabanı ve web geliştirme bilgim var, 9. sınıftan bir şey anlamadım pandemiye denk geldiği için Python vardı, 10. sınıfta nesne tabanlı programlama var C# dili, bir de robotik kodlama var C++ 11. sınıfta mobil uygulama geliştirme C#, web geliştirme, grafik dersi var. 12 de staj.
Kitabı önceden internetten indirdim bakmıştım bikadar şey anlatiyormu kitapta yaw

Geri
Yukarı