Meslek lisesi mezunu Almanya'ya gidebilir mi?

emir312

Decapat
Daha fazla  
Meslek lisesi ögrencisi 12. sınıfım ve şu an staj görüyorum. Okul bittkten sonra elektrik teknisyeni sertifikası ve dükkan açma belgesi veriyorlar. Bu belgeler ile Almanya'da iş bulabilir miyim? Birçok hocama sordugumda hepsinin olumlu yanıtları oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Meslek lisesi ögrencisi 12. sınıfım ve şu an staj görüyorum. Okul bittkten sonra elektrik teknisyeni sertifikası ve dükkan açma belgesi veriyorlar. Bu belgeler ile Almanya'da iş bulabilir miyim? Birçok hocama sordugumda hepsinin olumlu yanıtları oldu.
Meslek lisesi anadolu lisesi olarak ayırmıyorlar ki yapacağınız mesleğin bölümünü lisede okumanız daha da faydalı olacaktır. Dil'inizi geliştirin sertifikalarınızı alın faydası olacaktır.

Belirli bir seviyede yabancı dil bilmeniz lazım gitmeniz için.

Almanya işçi alımında dil şartını kaldırdı sanırım. Tabii günlük yaşam için dil lazım diye söylemişseniz haklısınız.

Meslek lisesi Anadolu lisesi olarak ayırmıyorlar ki yapacağınız mesleğin bölümünü lisede okumanız daha da faydalı olacaktır. Dil'inizi geliştirin sertifikalarınızı alın faydası olacaktır.

Peki hocam Udemy'den aldıgımız sertifikalar işe yararmı ben elektrik teknisyenligi okuyorum fakat ileri düzey Python biliyorum Udemy'de sertifikalarım var bir katkısı olur mu yani.

Peki hocam Udemy'den aldıgımız sertifikalar işe yararmı ben elektrik teknisyenligi okuyorum fakat ileri düzey Python biliyorum Udemy'de sertifikalarım var bir katkısı olur mu yani.
Global anlamda isim yapmış ve belirli ülkelerce geçerliliği olan firmalardan sertifika almanız daha sağlıklı olabilir. Udemy sertifikanız daha çok iş için işinize yarar sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı