Meslek Lisesi Nasıl? Hangi Bölümü Önerirsiniz?

KırAtlıLiberal

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, meslek lisesine başlayacağım ama aklımda bölüm konusu var etrafta sohbet muhabbet ettiğim abilerim hepsi Elektrik Elektroniği öneriyorlar veya İnşaat Elektriğini öneriyorlar. Meslek lisesini bitirip A101'de kasiyerlik yapmak istemiyorum.

Elektrik/Elektronik/Bilgisayar okumalısınız. Çünkü çok azda olsa sayısal var. En azından ufak çaplı para getiren yerlerde çalışmanıza yeter. Hiç yoktan kod yazarsınız, paranıza bakarsınız.

"Endüstriyel Otomasyon" okudum. Lisede bu bölümden boş çıkma ihtimaliniz çok çok az. İlginize yönelmeniz daha doğru olacaktır, yoksa çok sıkıcı yıllar geçirirsiniz.

İnşaat sektörü'nün geleceği iyi gözükmüyor. Bunu göz önüne al.
Staj konusunda Jira katılıyorum. Eğer düzgün bir yer seçer ve staj yaptığın yer işini öğretirse büyük ihtimalle seni okul bitince direk işe alacaklardır. Öyle bir yer bulmaya özen göster. Arkadaş ve akraba tanıdığı filan olmasın. Genelde o tarz yerlerden iş çıkmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı