Meslek lisesinde alan önerisi

Quantum9

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Beşiktaş / İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İşletme Yönetimi
Kardeşimi Mesleki Teknik Anadolu Lisesine yollamayı düşünüyoruz, yüzdelik dilimi her türlü yetiyor tüm alanlara. Fakat alan tercihi konusunda, 3 tanesinin arasında kaldık. Hangisi daha iyidir, daha verimlidir emin olamadım. Size danışmak istiyorum.
1- Bilişim Teknolojileri (% 32.11)
2- Makine ve Tasarım Teknolojisi (% 48.23)
3- Elektrik (%35.01)
Ben elektrikten yanayım ancak size danışmak istedim, deneyimi olan veya fikri olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Makine okudum ben, çok güzel eğer iyi bir liseyse. Ayrıca M.T.O.K ile bazı üniversitelerin makine bölümlerine de kolayca girebilir. Hangi lise olduğunu belirtirseniz ona göre yorum yapalım.

Hangi konulara ilgisi var bilişimde iş bulma oranı bence daha yüksek olur ama öğretmen kalitesine göre değişir.

Makine okudum ben, çok güzel eğer iyi bir liseyse. Ayrıca M.T.O.K ile bazı üniversitelerin makine bölümlerine de kolayca girebilir. Hangi lise olduğunu belirtirseniz ona göre yorum yapalım.
Lüleburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi düşündüğümüz bu lise. Çorlu gibi sanayi bölgesine de yakın olduğu için hangi alanı seçmeliyiz konusunda çok arada kaldık.

Hangi konulara ilgisi var bilişimde iş bulma oranı bence daha yüksek olur ama öğretmen kalitesine göre değişir.
Açıkçası Bilişime biraz mesafeli olur gibime geliyor.

Lüleburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi düşündüğümüz bu lise. Çorlu gibi sanayi bölgesine de yakın olduğu için hangi alanı seçmeliyiz konusunda çok arada kaldık.

Açıkçası Bilişime biraz mesafeli olur gibime geliyor.

Neye ilgiliysen onu seç
Ben bu yıl 12. sınıfım Elektrik Elektronik bölümü okuyorum. Dalım Endüstriyel bakım onarım

Makinede CNC var Elektrikte ise Plc var bunlar programla ile alakalı (CNC tam olarak bilmiyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı