Meslek lisesinde bölüm değiştirmek

Mustafa_06

Decapat
Daha fazla  
Meslek lisesinde 2. sınıfım elektrik elektronikteyim ama bölümü sevmiyorum. bilişime geçmek istiyorum ama 2. dönemde bölüm değişikliği yokmuş. değiştirmek için sınıf tekrarı gerekli sizce istediğim bölümü okumak için sınıf tekarı yapmaya değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer öyle bir şey varsa ve siz gerçekten okuduğunuz bölümü sevmiyorsanız ve bilişimi çok seviyorsanız yapabilirsiniz, bence elektrik şuan bilişimden daha değerli çok bilişim mezunu var hocam üniversite okumazsanız bilişimde hiçbir şey yapamazsınız ancak elektrik elektronik'de hem iş yeri açabilirsiniz hemde usta olarak çalışırsınız elektrik elektronik daha değerli bence, tabi siz bilirsiniz şuan size kalmış durum.
Edit; bilişim'de de iş yeri açma belgesi veriliyor ancak elektrik elekrtonik gibi olamaz bence.

İlgi alanım bilişim bölümü ve elektrik elektronikte yapılan işler ağır işler bana göre değil yani işe gittiğimde isteksiz ve hevessiz çalışıyorum o zaman da yaptığım işten bi şey anlamıyorum
Değmez, bilişimde öğretilenleri kendi başına 3-4 ayda öğrenebilirsin.

Nereden öğrenebilirim?
Eğer öyle bir şey varsa ve siz gerçekten okuduğunuz bölümü sevmiyorsanız ve bilişimi çok seviyorsanız yapabilirsiniz, bence elektrik şu an bilişimden daha değerli çok bilişim mezunu var hocam üniversite okumazsanız bilişimde hiçbir şey yapamazsınız ancak elektrik Elektronik'de hem iş yeri açabilirsiniz hem de usta olarak çalışırsınız elektrik elektronik daha değerli bence, tabii siz bilirsiniz şu an size kalmış durum.
Edit; bilişim'de de iş yeri açma belgesi veriliyor ancak elektrik elekrtonik gibi olamaz bence.

En başından beri uğraştığım ve ilgimi çeken bilgisayar ve bilgisayar bölümü tanıdıklarda var eğer ki bölümü degistirirsem onlarda danışacağım

Nereden öğrenebilirim?
Araştırarak. Bilişim bölümünün dallarına bak birini seç ona göre aksiyon alırsın. 10. sınıfta zaten ortak dersleri alıyorlar, algoritma tasarımı, sayısal sistemler ve C# temelleri. Web tasarım veya veri tabanını seçersen söyle yardımcı olurum yol haritası için.

Yeni konular

Geri
Yukarı