Meslek lisesinde ne zaman dal seçiliyor?

461197

Decapat
Ben 9.sınıf ögrencisiyim AMP makine ve tasarım okuyorum alan seçimi yaptık ne zaman dal seçimi yapacağız? Makine ressamlığı istiyorum.

ben 10. sınıfım makine teknikerliği okuyorum bizde imalat ve cnc var makine ressamlığı gibi alnları ünüversite de seçebilirsiniz diye biliyorum yanlış bilgi olmasın emin değilim.

Ben 9.sınıf ögrencisiyim AMP makine ve tasarım okuyorum alan seçimi yaptık ne zaman dal seçimi yapacağız? Makine ressamlığı istiyorum.
Dal seçimleri sene sonunda yıl sonu ortalaman baz alınarak yapıyorsun. Gerekli bilgiyi okul yetkililerinden alırsın, hangi dal yüksek puan istiyor vs.

Kanka genellikle 11. sınıfta seçiyorsun dalı ama çok önemli bir durum değil sürü psikolojisi yapıp en çok seçilen dala gitme sana hangisi daha uygun gelirse onu seçmeni öneririm.
Edit bazı bölümlerde bazı okullar tek dal seçeneği sunuyor.

Kanka genellikle 11. sınıfta seçiyorsun dalı ama çok önemli bir durum değil sürü psikolojisi yapıp en çok seçilen dala gitme sana hangisi daha uygun gelirse onu seçmeni öneririm.
Edit bazı bölümlerde bazı okullar tek dal seçeneği sunuyor.

Makine ressamlığını kendim istiyorum alan şefi bugün makine ve tasarım dallarını anlatırken makine ressamlığını anlattı AutoCAD SolidWorks gibi programlardan CNC için çizim yapıyorlarmış.

Dal seçimleri sene sonunda yıl sonu ortalaman baz alınarak yapıyorsun. Gerekli bilgiyi okul yetkililerinden alırsın, hangi dal yüksek puan istiyor vs.

Teşekkürler.

Makine ressamlığını kendim istiyorum alan şefi bugün makine ve tasarım dallarını anlatırken makine ressamlığını anlattı AutoCAD SolidWorks gibi programlardan CNC için çizim yapıyorlarmış.

Teşekkürler.

Evet çok güzel bir bölüm arkadaşım şu anda makine çizimi üstüne iş yapıyor hem maaşları iyi hem de çalışma ortamı rahat inşallah iyi yerlere gelirsin dostum.

Teşekkürler.
evet 10. sınıfta o programları kullanmaya başlicaksınız okula göre değişir şimdiden pc iyi ise crackli halini bulup yapmaya başlamanı tavsiye ederim çünkü firmalarda deli gibi solid ve autocad programcısı arıyorlar

Ben ilk 2 hafta meslek lisesindeydim. (Beğenmediğim için terkettim) 2.hafta valla dal seçimi için bize form verdiler. En geç cumaya istemişlerdi. Bu hafta belli olmuş sanırım arkadaşım hala orada ondan biliyorum. O okul benim için sadece çöpten bir anı olarak kaldı. O kağıdı soracak olursanız, yırtıp attım......
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı