Meslek lisesinde okumayı istememek

Hocam ben de senin gibiyim de sinirimi bozuyor böyle şeyler. Derslerime çalışıyorum artık, bir an önce sınavları geçip mezun olsamda gitsem diyorum. Her gün gerginim okulu bırakıp açıktan okumakta kafamdan geçiyor o derece.

Aslında sigara felan çoğu okulda var bende bu durumlardan geçtim kafana takmamaya çalış ve ortama 1.dönemden sonra alışırsın ve 10.sınıfta teknik programa geçmeye bak aslında şunu da belirteyim Açık Öğretim Lisesi daha zor meslek lisesinden ayrıca meslek lisesinde kolay sınıf geçersin.

Anadolu candır diye çocuğun moralini bozmayalım arkadaşlar.

Açık konuşalım:

Anadoludan 4 yıllık bilgisayar mühendisi kazanan ile meslekten 4 yıllık bilgisayar mühendisi arasında dağlar kadar fark var.

Meslek lisesini arkadaş ortamı yüzden dezavantaj ama misal bilgisayar mühendisliği okumuş meslek lisesi 4 yıllık bir bilgisayar mühendisi kazanırsa anadoludan gelenlerden 2 kat bilgili olur.

Sen çalışmaya bak. Arkadaşın olmasın, ihtiyaç duyma. Altın kural orta okuldaki arkadaşların ile görüş gerekirse.

Ben Anadolu okuyorum ama gene böyle sigara muhabbeti var ve sigara içenler var. (puan da lise de yüksek) Yani her yer lise de olur inan ki.

Bol şans derslere devam.

487 diyince aklıma birden Meram Anadolu geldi. Benim okula girdiğim zamanda Meram Fen Lisesi ve Meram Anadolu vardı. Şimdi Karatay fen lisesi falan da var ama hâla MAL ve MFL kapışır yani Konya'nın en iyi ikinci lisesi de diyebiliriz.

Zaten okumayacak olsam nasıl şimdiki gibi söylüyorsam açık açık okumayacağım derdim. Fakat okumak istiyorum, açıktan derslerime çalışıp direk bitirmek istiyorum. Biliyorum yani çok zor olduğunu ama çalışmadan hiç bir şey elde edilemez. Aklım başıma geldi yani .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…