Meslek lisesinde üniversiteye hazırlık

wpa9

Kilopat
Meslek lisesi bilişim teknolojileri bölümünde 12. sınıf öğrencisiyim...

Bu sene üniversite sınavına gireceğim ve nasıl hazırlanacağım hakkında bir bilgim yok.
YouTube'dan birkaç videoya falan bakıyorum ama fazla somut bir bilgi yok elimin altında, genellikle motivasyon, nasıl derece yaptım gibi videolar izledim.

Bu hafta itibaren staj başladı. 3 gün staj yapıyorum işte ondan sonra perşembe ve cuma Online dersler oluyor birkaç tane.
Önümde 7, 5 ay gibi bir zaman var. Düzeyim kötü değil ortalama veya ortalamanın biraz üstü olabilir temelim.
Dershaneye gitmiyorum. Artık çalışmak istiyorum, YouTube'dan olsun kitaptan olsun bir yerden başlamak istiyorum.
Güzel bir yerde ortalamanın üstünde bir üniversitede 4 yıllık bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum.
Hani bir yandan kendimi geliştirmek istiyorum programlamada C# falan olsun ama önce bir ders çalışmaya başlıyayım ondan sonra düzenimi oluşturursam kendimi geliştirmeye devam ederim bölümüm hakkında.
Eğer sıkı çalışma planım olursa bilgisayar mühendisliği hakkında kendimi geliştirmeyi sonra da yapabilirim yani üniversite zamanlarında. Şu an tek derdim ortalamanın üstünde 4 yıllık güzel bir üniversiteye gitmek. Nerede yaşarım, hangi üniversite, diğer koşullar vb. hiç daha araştırmadım, üzerinde durmadım.

O yüzden bana her türlü tecrübe olabilir, nelere dikkat etmem gerek, nasıl bir plan izlemem gerek, üniversite önerileri, kaynak önerileri vb. olsun her türlü bilgi verebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dershaneye gidebilirsiniz. Eğer ailenizin maddi durumu iyiyse Almanya'da üni okuyabilirsiniz, bazı bölümlerde zulassungfrei oluyor eğer o bölüm ile alakalı 4 yıllık üni kazanırsanız(Neresi olduğu önemli değil yeter ki 4 yıllık olsun) neredeyse %99 kabul ediliyorsunuz demek oluyor ama şöyle bir şey var siz meslek lisesi okuduğunuz için 1 sene hazırlık okumanız gerekicek tahminen.

Ben 21 yaşındayım, benim için verimli ders çalışma yöntemini daha yeni keşfettim.

Benim kafa artık işlemci olarak görev yapmaya başladı. Mesela (ezber hariç. Formül vs) bir konuyu bana birisi anlatsın, anlamıyorum. Yok. 0. Hiç ya.

Ama bana soruyu göstersin ve çözüm yolunu anlatsın. 3. soruda artık, o konunun algoritmasını kuruyorum kafamda. Sonrası tıkır tıkır. 3 soruda 1 konu.

Sende kendini efet.

Yeni konular

Geri
Yukarı