Meslek lisesindeki zorunlu stajda 5 kişi aynı yere gidemez mi?

518385

Hectopat
Merhaba forum severler. Direkt konuya girmek istiyorum ciddiyetiniz yoksa konuyu kapatmanızı tavsiye ederim. Çünkü ben sizden dalga geçmek ya da ezmek amaçlı gelip cevap yazmanızı istemek yerine fikrinizi yorumunuzu önerinizi görmek istiyorum. Neyse tüm bunları boş verelim. 12. sınıfta zorunlu stajımı yapıyorum. Bölümüm ise makine ve gayet memnunum. Aranızdan bilenler belki vardır staj yapıyorsanız o iş yerine öğretmenler arada gelip kontrol yapıp her şey yolunda mı diye bakıp gider. 2 gün önce öğretmenimiz çalıştığımız yere geldi ve herkes memnun olduğu halde "burada 5 kişi stajyer olamaz. " dedi ve gitti. İş yeri patronu ise "bırakın çalışsın çocuklar dedi" ve ondan sonra bugün öğretmen aradı. Bize 5 kişinin de aynı yerde olamayacağını bize rastgele staj yerleri ayarlayacağını söyledi. Hiç kimse kabul etmedi ve şu an zorla çıkarmaya çalışıyorlar. Sözleşmenin birisi okulda birisi ise iş yerinde. Biz başka bir yerde çalışamayacağımız için burayı seçtik her şey güzel giderken öğretmenin araya girmesi... Bunun hakkında bir şey yapamaz mıyız? Yoksa oturup zorla stajdan çıkarılmayı izleyecek miyiz? Allah rızası için yardımcı olun, trollemeyin lütfen.

Çok saçma, öyle bir şey yok. Sosyal güvenlik merkezinde aynı sınıftan tam 5 kişi staj yapıyoruz. Başka bir arkadaşım da makine bölümü okuyor o da sınıfından 1 arkadaşıyla aynı yerde stajyer.

Çok saçma, öyle bir şey yok. Sosyal güvenlik merkezinde aynı sınıftan tam 5 kişi staj yapıyoruz. Başka bir arkadaşım da makine bölümü okuyor o da sınıfından 1 arkadaşıyla aynı yerde stajyer.
Ne yapmam lazım benim buradan ayrılmak zorunda kalmamam için ve o benim iznim olmadan iş yerimi patron haricinde değişebilir mi ?

Ne yapmam lazım benim buradan ayrılmak zorunda kalmamam için ve o benim iznim olmadan iş yerimi patron haricinde değişebilir mi?

Öğretmen veya okul müdürü ile konuşabilirsiniz. Sizin izniniz olmadan kafasına göre sizi başka yere alabileceğini sanmam.

Geri
Yukarı