Meslek lisesinden Anadolu lisesine nakil aldırmalı mı?

Dostum Anadolu'da okuyan biri olarak söylüyorum iyi bir Anadolu lisesine nakil aldiramiyacaksan ayni lisende kalmani oneririm cunku dandik bir Anadolu lisesindede ayni sekilde ders dinletmeyen soytarilar cok fazla.

Şu anda yeni açılan bir Anadolu lisesine gidiyorum burayı seçmemin sebebi okulun yeni açılmış, taze olması ve ek olarak sadece 9. sınıflar olduğu için her şey daha kolay olacak. Puanı daha yüksek başka okullara gidebilirdim ancak burayı seçmemin sebebi bunlar. Evet goygoycularda var fakat diğer liselerdede eminim vardır sonuçta OBP ile giriyorum ve buranın eğitimi iyi.

@Ways, 9,10,11 ve 12.sınıfların ortalaması alınıyor. Tek bir senenin değil, OBP'nin açılımı zaten Ortaöğretim başarı puanı nasil fark kalmadi?

Üniversite hayaliniz var ise bence Anadolu geçilebilir ancak meslek lisesinde de OBP'yi yüksek tutarsınız. Artık liseler arasında ciddi bir fark da kalmadı, iş tamamen kişide bitiyor. Bence meslek lisesinde kal derim.
Nasil fark yok? Bu adam eger meslek lisesinde kalirsa 10. siniftan baslayip lise bitene kadar hangi bolumdeyse onun derslerini gorecek, sonra bir de bunlar yetmezmis gibi 12. sinifta yani sinava girecegi sene staj diye lanet bir seyle ugrasacak. Eger imkanin varsa direkt anadoluya gec, ben zamaninda arkadas ortamim var diye anadoluya gecmekle ugrasmadim ve simdi mezuna kaldim, calisiyorum. Sen o hataya dusme.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Qlcylmz, mezuna kalıp kalmamayı bir bahaneye bağlamamalısın. Sonuçta çalışmamışsın ki mezuna kalmışsın.

Kanka iyi de sence 3 yil boyunca benim rakiplerimin universite sinavi için ders alirken benim meslek dersi almamin, son senemde o kadar iş yerinde calismamin hiç mi etkisi yok?

Son düzenleyen: Moderatör:
tamam kanka sende galiba illa benim dediğim doğru olacak diyen tiplerdensin. Hadi iyi günler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…