Meslek lisesinden Anadolu lisesine nakil aldırmalı mı?

ATP tarafından girdiğim için hem akademik hem de mesleki taraf da ilerlemek istiyorum hocam sizin zamanınızda Meslek Liselerinin programları farklıydı ve Üniversite kazanmak zordu evet ancak artık değişti 11. sınıfta arttırılmış kültür dersleri ve matematik göreceğimden sorun yaşayacağımı sanmıyorum üzerine Bakırköy'de iyi bir dershaneye yazıldım takviye olarak kendime güveniyorum açıkçası. Aynı zamanda Meslek Liselerinden alan özel kontenjanlar var daha düşük puanla.
Hocam, merhabalar. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim ve dediklerimi biraz daha açmak isterim. Aramızda pek de yaş farkı olduğunu düşünmüyorum, bu yıl bir problem olmazsa üniversiteye başlayacağım.
Şimdi, her ne kadar da meslek liselerindeki müfredat artık daha "içerikli" olsa da hala altyapı problemine sahip olan bir sürü okul var. Misal, siz Bakırköy'den örnek verdiniz ve bildiğim kadarıyla oradaki okulların büyük bir kısmı zaten iyi. Ancak, aynı şeyi Esenyurt, Esenler veya Bağcılar gibi yerler için söylemek çok yanlış olur. Ve gerçekten ama gerçekten çoğu okulda hala yetersiz kaynaklar mevcut...

Ha bu arada arkadaş LGS puanı ile değil normal adrese dayalı sistemle geldiyse ve üniversite hedefliyorsa dedikleriniz sonuna kadar doğru. @technora

Yerel yerleştirme ile yerleştim hocam, bilgisayar mühendisliği hedefliyorum.

Maalesef ilçemdeki çoğu meslek lisesi kötü olduğundan ve ailemden dolayı Anadolu lisesine geçmem gerekiyor. Tavsiye için sağ ol.

Sanırım nakil aldırmalıyım.

Hocam, merhabalar. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim ve dediklerimi biraz daha açmak isterim. Aramızda pek de yaş farkı olduğunu düşünmüyorum, bu yıl bir problem olmazsa üniversiteye başlayacağım.
Şimdi, her ne kadar da meslek liselerindeki müfredat artık daha "içerikli" olsa da hala altyapı problemine sahip olan bir sürü okul var. Misal, siz Bakırköy'den örnek verdiniz ve bildiğim kadarıyla oradaki okulların büyük bir kısmı zaten iyi. Ancak, aynı şeyi Esenyurt, Esenler veya Bağcılar gibi yerler için söylemek çok yanlış olur. Ve gerçekten ama gerçekten çoğu okulda hala yetersiz kaynaklar mevcut...
Hocam Esenyurt, Bağcılar ve Esenler gibi yerlerde Meslek Lisesine gidilmez zaten her şeyden önce oralar da Türk bile yok arkadaşım Esenyurt'da bir meslek lisesine gidiyor sınıfında 10 tane Suriye asıllı çocuk varmış sonradan başka bir Anadolu Lisesine nakil aldırmış.

Hocam Esenyurt, Bağcılar ve Esenler gibi yerlerde Meslek Lisesine gidilmez zaten her şeyden önce oralar da Türk bile yok arkadaşım Esenyurt'da bir meslek lisesine gidiyor sınıfında 10 tane Suriye asıllı çocuk varmış sonradan başka bir Anadolu Lisesine nakil aldırmış.
Aynen öyle hocam. Bu arada Fatih'tekiler daha beterdi, diye hatırlıyorum.

Aynen öyle hocam. Bu arada Fatih'tekiler daha beterdi, diye hatırlıyorum.
Hocam dürüst olmak gerekirse geneli beter hatta beterin de bir üstü toplama kampı gibi ipe sapa gelmez haylaz çocukların neredeyse hepsi Meslek Liselerine doluşturuluyor hatta benim okulumda da böyle tiplemeler var benim burada en büyük şansım biz LGS puanı ile geldiğimiz için sınıfımız farklı bir blokta diğerlerinden izoleyiz ve kantinimiz dahi ayrı bahçede bile bazen denk geliyorum o derece aynı zamanda bir başka şansım ATP öğrencisi olduğumuz için iyi öğretmenleri hep bize veriyorlar karşıma gelen öğretmenlerin okuduğu Üniversitelerden kötü denmez de en kötüsü bile İstanbul Üniversitesi mezunu ve sınıf ortamım da çok iyi arkadaşlarımın hepsi Üniversite hedefliyor ve buna motivasyonlu o yüzden motivasyonum da düşmüyor bir rekabet ortamı mevcut.

Gidebileceğim ve gitmek istediğim okul yeni açıldı ve babamın arkadaşları okulun yeni açıldığından hangi tiplerin gideceğinin belli olmadığını belirttiler. Bu yüzden Buca'nın en kötü meslek liselerinden (hepsi kötü) birinde kalmamı ve bana sahip çıkacaklarını söylediler. Ne yapacağımı şaşırdım. 🤦‍♂️

dostum anadoluda okuyan biri olarak söylüyorum iyi bir anadolu lisesine nakil aldiramiyacaksan ayni lisende kalmani oneririm cunku dandik bi anadolu lisesindede ayni sekilde ders dinletmeyen soytarilar cok fazla

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı