Meslek lisesinden Mesleki Eğitim Merkezi'ne geçince bir sürü sorumluluk sınavı geldi

hemşo kamil

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben normalde meslek lisesinde okuyordum. 11. sınıfım ve notlarım iyiydi, hiçbir sorumluluk sınavım yoktu ama nakil yaptırıp mesleki eğitim merkezine geçince toplam 10 tane sorumluluk sınavım çıktı. Sırasıyla sınavlar şunlar: Teknik resim, temel imalat işlemleri, işletmelerde mesleki eğitim 9 ve 10, tarih, inkılap tarihi ve atatürkçülük edebiyat 9 ve 10 son olarak matematik 9 ve 10.

Anlamadığım şey meslek lisesinde iken edebiyat, matematik ve tarih vardı ve ben hepsini geçtim, yani sorumluluğum yoktu. Lakin mesleki eğitim merkezine geçince geçtiğim dersler bir daha geldi, ayrıyeten inkılap ve öbürleri geldi. En azından işletmelerde mesleki eğitim ve teknik resim ve imalatı geçtim ama öbür sınavlar zor, nasıl geçeçeğimi bilmiyorum.

Ben biraz araştırdım ve şöyle bir şey buldum. Nakil alıp sorumluluğu 6 ve üstünde olan öğrenciler muaf sayılıp bir üst sınıfa geçebilecekler diye duydum. Bu beni ferahlattı ama bizim okul 1 tane bile alttan dersin var ise 12. sınıfa geçemezsin diyor. Bana yardımcı olur musunuz? Kafam çok karışık. Su an 6 tane sorumluluğum kaldı ve ben sınıfta kalmak istemiyorum. Zaten 1 sene kaldım, su an 12. sınıf olmam gerekiyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı