Meslek lisesinden öğretmen çıkmak

ugurt

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, ben meslek lisesinde elektrik bölümü okuyorum ve tek hayalim öğretmen olmak ama artık meslek derslerinden bıktım. Herkes bana meslek lisesine gittin, senden bir şey olmaz diyor ve ben de üzülüyorum. Bu konu hakkında soru sormak istedim, meslek lisesinden öğretmen olabilir miyim, beden ya da Türkçe öğretmeni?

Tabii ki olunur. Ben meslek liseli okudum. Meslek lisesi okuyandan bir şey olmaz diyenlere söylüyorum şu an 3.sınıf elektrik elektronik mühendisliği okuyorum. Sen kendine inan ve hayallerin için çalış başka bir şeye gerek yok zaten. Çalış ve istediğin bölümü kazan. Senden bir şey olmaz diyenlere boş ver bana da söylediler şimdi yüzüme bakamıyorlar.

Şöyle söyleyeyim sana aldırış etme kimseye kaçıncı sınıftasın biliyorum ama nakil aldır bir Anadolu lisesine meslek lisesinden bir şey olmaz diyenlere sakın aldırış etme sadece senin geleceğin ile oynarlar seni üzerek seninde buna aldırış etmemen gerek bir Anadolu lisesine nakil alsırabilirsin 12. sınıfta falan durumun var ise kesinlikle dershaneye git gitmeye çalış ayrıca üniversite yi kazanınca sana kimse sormaz hangi liseyi bitirdin diye meslek lisesinden de öğretmen olunur olunmaz diye bir şey yok sadece çalış sen çalışmadan hiç birşey olmaz her zaman olabileceğinden daha iyisini hedefle çalışırsan başarırsın düşük olduğun derslerde evine öğretmen çağırabilirsin örneğin: Matematik kimya gibi sayısal derslerde zaten lisedeymişsin bir 4 5 sene daha çalışırsan sonra zaten kendi paranı kazanmaya başlarsın sana diyeceğim çalış zaten şurada 4 5 sene kalmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı