Meslek lisesinden İngilizce öğretmenliği nasıl okunur?

XANHY

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Müzik Prodüktörü
Merhaba TEOG sınavından iyi kötü bir puan alarak mesleki ve teknik anadolu lisesi kazandım. İngilizce öğretmeni olmak istiyorum fakat anadolu lisesine gidemedim diye olamayacak mıyım?

Gittiğim okulda bölüm olarak fazla bir şey yok bende muhasebe bölümünü seçeceğim ve son senelerde staja gitmeyerek ders çalışacağım öyle planlıyorum. (Tanıdıklar sayesinde staj yapıyormuş gibi göstereceğiz fakat gitmiyeceğim). Bundan 4 sene sonra dershaneler eğitim vermeye devam edicek mi? Yada meslek lisesine giden biri ingilizce öğretmeni olamaz mı?

Yardımcı olan abilerime sonsuz teşekkürlerimi iletirim, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Meslek lisesine giden birisi her şey olabilir. Ben 12. sınıf öğrencisiyim senin gibi bir arkadaşım var İngiliz dili ve edebiyatı okumak istiyor ve bunun için çalışıyor zaten İngilizcesi oldukça iyi birde LYS için kursa gidiyor. Her şey senin elinde anlayacağın ama nakil imkanın 11. sınıfa başlayana kadar devam ediyor bir anadolu lisesine nakil aldırmanı öneririm. Hayallerine ulaşman dileğiyle...

Sakın ha sakın meslek lisesi diye ön yargı ile yok şunu yapamam yok bunu yapamam deme ingilizce öğretmeni olmak için sadece çalışman gerek bunun için hangi lise olduğu önemli değil. Yaz tatilin de 3 ayı yatarak geçirmektense 15-20 gün kendine ayır tatil yap sonra çalışmaya başla. Önce bu bölümü kazanman için gerekli olan Dil-1 kısmının konularını ve içeriğini araştır sonra kendine bir plan yap veya bir uzman ile plan yap sonra çalışmaya başla.

Gerçekten çok teşekkür ederim içimde yeniden bir ışık doğdu. İnşallah hayallerime kavuşacağım abi. 9. Sınıftan sonra 10. Sınıfta veya daha sonra anadolu lisesine nakil aldıramıyor muşuz buradaki bir rehber hocasına sormuştum. İngilizcem şuanda çok iyi dile yatkınım ve seviyorum, başarabileceğime de inanıyorum. İyi geceler.

Bir meslek lisesinde çalışıyorum. Meslek lisesine gelen öğrenci potansiyelini az çok tahmin ediyorum. Eğer gerçekten dil bölümü okumak istiyorsan şu andan itibaren boşa geçirecek günün yok.
İngilizce öğretmenlik bölümü puanları diğer yabancı dil bölümlerinden (almanca - fransızca öğretmenliği gibi) daha yüksektir. Çok çok ciddi bir çalışma dönemi şart. 9.sınıfta meslek lisesinden çıkmaya bak. İngilizce ile iletişimde bulunmadığın tek günün geçmesin. Kolay gelsin.

İngilizce çalismaya kesinlikle son sınıfa bırakmadan başla. İngilizce öğretmenligi dışında da dilini kullanabilirsin. Dış Ticaret mesela? Muhasebe bölümü özellikle büyük şehirde isen yabana atılacak bir bölüm değildir. Ama (herkesin genellediği gibi) diğer meslek liselilerden senin farkın ne? Eğer farkını ortaya koyup çalışırsan istediğin bölüme gidebilirsin.

Cevaplarınız için minnettarım. Ortaokul da da öyleydi bugünde öyle sürekli bi ilgim var. Bırakmıyorum ve her kelime öğrendim de daha da heyecanlanıp daha seviniyorum.
Kaç tane testlerim vardı. Diğer dersleri çözmeyi hiç sevmez iken ingilizce testlerini çok severdim.

Evet büyük şehirde yaşıyorum ama hedefim var onları araya sokmak istemiyorum şuan tek hedefim ingilizce öğretmenliği. İnşallah dediğinizi yanlış anlamamışımdır.

Cevaplarınız için minnettarım. Ortaokul da da öyleydi bugünde öyle sürekli bi ilgim var. Bırakmıyorum ve her kelime öğrendim de daha da heyecanlanıp daha seviniyorum.
Kaç tane testlerim vardı. Diğer dersleri çözmeyi hiç sevmez iken ingilizce testlerini çok severdim.

Evet büyük şehirde yaşıyorum ama hedefim var onları araya sokmak istemiyorum şuan tek hedefim ingilizce öğretmenliği. İnşallah dediğinizi yanlış anlamamışımdır.

peki şu an durumun nasıl? aradan 3 yıl geçmiş ama :D

Geri
Yukarı