Meslek lisesine geçilir mi?

schenzy26

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sizce Anadolu lisesinden meslek lisesine geçmeli miyim? Gittiğim Anadolu lisesi ortalama bir yer. Bu seneki sınav notlarim ortaokula göre biraz kötü 5 zayıfım var. Eğer gidersem bilişim bölümünü seçmek istiyorum yazılıma çok ilgim var ancak hayalim yine de oyuncu olmak. Ne yapmalıyım? İleride iş bulabilir miyim?Kararımı 9. sınıf bitmeden vermek istiyorum çünkü bildiğim kadarıyla 10. sınıfta geçiş yok.

Dışardan bi gözle eleştiri yaparak yanıtlayayım

"Gelen en saçma sorular ne iş yapmak istiyorsun oluyor
Ulan belki ne yapacağımı bile seçemeyecek kadar belirsiz görüyorum her şeyi.
Aga nasıl deli oluyorum şöyle laflara, ne yapacağına bağlı, ne yapmak istiyorsun ?
Bir şey yapmak istiyorum ne yapacağımı bilmiyorum ve çok gencim daha ... Saçma sapan birbirini anlamayan insanlar sürüsüyle karşı karşıyaydım resmen. Hepsi robot gibi bana aynı cevabı veriyordu yav. Ne iş yapacaksın ? ne seçtin ?"

Her insan farklıdır bunu bile bilemiyorlar. İyi işte seçimin yoksa, ne olacağını bilemiyorsan öl geber der gibi cevap veriliyor sonra.

30 yaşıma geldim bilgisayar mühendisi oldum, yanımda çalışan 4 genç arkadaş var. Kendilerine dedim ki, yaptığınız işten haz almamaya başladığınızda kalkın ve gidin. Çünkü doğruyu hala seçememişsinizdir kendinize zulüm etmeyin.

Türk Milletinin ruhuna daha küçüklükten enjekte edilmekte olan büyük sorunlar var, bunu göremiyoruz milletçe.

Hedefe bağlı bir durum olsa da, o yaşta hedefini düşünecek kapasitede olmuyor insan. Bu her insan için geçerli değil, ama çoğunluk için geçerli maalesef. Kafanda gerçekten yapmak istediğin meslek var ise bunu düşünüp öyle karar vermelisin. Bu turizm de olabilir, adalet bölümü de olabilir veya sağlık. Bunun gibi çok seçeneğin var. İstediğin meslek üzerine bir Lise var ise bunu araştır veya okuluna gidip, kısa bir soru cevap gerçekleştirebilirsin.

Önce ne olmak, ne yapmak istediğine karar vermelisin bence.
Oyuncu olmayı daha fazla istiyorum

Hedefe bağlı bir durum olsa da, o yaşta hedefini düşünecek kapasitede olmuyor insan. Bu her insan için geçerli değil, ama çoğunluk için geçerli maalesef. Kafanda gerçekten yapmak istediğin meslek var ise bunu düşünüp öyle karar vermelisin. Bu turizm de olabilir, adalet bölümü de olabilir veya sağlık. Bunun gibi çok seçeneğin var. İstediğin meslek üzerine bir Lise var ise bunu araştır veya okuluna gidip, kısa bir soru cevap gerçekleştirebilirsin.
Oyuncu olmak için üniversite şart mıdır?

Geri
Yukarı