Meslek önerisi

vaishendo

Centipat
Daha fazla  
16 yaş lise 1'im, ikinci dönem devamsızlıktan kaldım uzun hikaye ilk dönem notlarım ortalamaya göre iyiydi. MESEM olarak sanayilikte stajyerlik yaptım dün, benlik iş değil deyip bıraktım hala sırtım kollarım feci ağrıyor. Okula gitmiyorum. Ayakta kalmam gereken bir iş istemiyorum bacağımda problemim var. Kendi başıma yazılım programcılık gibi bir meslek öğrenebilir miyim YouTube'dan videolar izleyip? Aşırı umutsuzum yardım edin.

16 yaş lise 1'im, ikinci dönem devamsızlıktan kaldım uzun hikaye ilk dönem notlarım ortalamaya göre iyiydi. MESEM olarak sanayilikte stajyerlik yaptım dün, benlik iş değil deyip bıraktım hala sırtım kollarım feci ağrıyor. Okula gitmiyorum. Ayakta kalmam gereken bir iş istemiyorum bacağımda problemim var. Kendi başıma yazılım programcılık gibi bir meslek öğrenebilir miyim YouTube'dan videolar izleyip? Aşırı umutsuzum yardım edin.
Vallahi yorulmadan usta olunmuyor hocam abimden biliyorum.

Açığa geçip kendini derslere yorsan bence daha mantıklı. Durumunuz varsa özel ders ile de kendini desteklersin hem anlamadığın konu vs. açısından daha iyi olur.

Matematiğim aşırı kötü, yazılım ve üniversiteden de umutlu değilim. Açığa geçsem matematiğe 0'dan filan başlamam lazım.

Biraz acele karar vermişsiniz hocam, keşke biraz daha çalışsaydınız belki severdiniz işi, ilk gün öyle olur her yerin ağrır ama zamanla alışırsın, bende mesem'de okuyorum ondan biliyorum. hangi meslekte çalıştınız acaba? Ben kendim CNC torna operatörüyüm araştırın belki seversiniz.

Biraz acele karar vermişsiniz hocam, keşke biraz daha çalışsaydınız belki severdiniz işi, ilk gün öyle olur her yerin ağrır ama zamanla alışırsın, bende MESEM'de okuyorum ondan biliyorum. Hangi meslekte çalıştınız acaba? Ben kendim CNC torna operatörüyüm araştırın belki seversiniz.

Vallahi bilmiyorum usta, Mercedes araba motoru tamir ediyorlardı bende amele gibi ağır şeyleri getir götür yapıyordum ilk günden. Üstüne üstlük maaşı 3K.

Arkadaş açığa geçip sözel seç diyor sınavda pek bilgim yok sözelim iyi yapmalı mıyım veya öyle bir seçim hakkım var mı?

Vallahi bilmiyorum usta, Mercedes araba motoru tamir ediyorlardı bende amele gibi ağır şeyleri getir götür yapıyordum ilk günden. Üstüne üstlük maaşı 3K.
Oto tamir zor hocam ama işi öğrenirsen sağlam para var, eğer bu kadar yorulmak istemezsen dediğim gibi benim de yaptığım mesleği yapabilirsin cnc torna operatörlüğü. Kısaca anlatmam gerekirse parçayı dönen bir şeye bağlıyorsun (ayna) ve parça sürekli dönüyor, bir tanede kesici alet var sende bilgisayara yazdığın kodlar ile kesici aleti yönlendiriyorsun ve parçaya şekil veriyorsun olay bu, kimi yer kodları elle yazıyor kimisi de bilgisayara yazdırıyor bu girdiğin dükkanla alakalı, biz elle yazıyoruz. Ayakta da çok durmuyorsun zaten programı yazıp seri üretime geçiyorsun.

Arkadaş açığa geçip sözel seç diyor sınavda pek bilgim yok sözelim iyi yapmalı mıyım veya öyle bir seçim hakkım var mı?

O konuları pek bilmiyorum hocam bu yüzden okulu bıraktım :D.

Geri
Yukarı