Meslek seçimi için tavsiye

Daha fazla  
Selam. Ben liseye geçeceğim ve bilgisayar parçalarıyla da aram çok iyi. Nasıl bir tercih yapmalıyım? Bilgisayar parçalarını söküp takma temizleme vb.

Dediğin işleri bilgisayara ilgisi olan her genç yapıyor bunun bir avantaj olduğunu sanmıyorum. Ek olarak lisede bilgisayar bölümü okumanın tek avantajı 2 yıllık bilgisayar programcılığı gibi bölümlere ek puan vermesi. Lisede bilişim okusan da okumasan da bir şey değişmez.

İlgi alanın varsa elektrik elektronik okuyup iş ortamına daha rahat atılabilirsin bir araştırmanı öneririm.

Dediğin işleri bilgisayara ilgisi olan her genç yapıyor bunun bir avantaj olduğunu sanmıyorum. Ek olarak lisede bilgisayar bölümü okumanın tek avantajı 2 yıllık bilgisayar programcılığı gibi bölümlere ek puan vermesi. Lisede bilişim okusan da okumasan da bir şey değişmez.

İlgi alanın varsa elektrik elektronik okuyup iş ortamına daha rahat atılabilirsin bir araştırmanı öneririm.

Birilerinin söylediğine değil, kendi istediğine yönel bir hayalin olsun her zaman. Ben sadece meslek tecrübemi belirttim, emek karşılığı çok az günümüz şartlarında ise ekonomi gereği iyi bir kazancı kalmıyor.

Pekiya bildiğiniz bilgisayar ile ilgili başka bir meslek var mı?

Ben tekrar o yaşlara dönsem iyi bir üniversitenin yazılım ya da bilgisayar mühendisliğine girmek için çalışırdım. Lisede çok boşladım şuan gıda mühendisiyim işim güzel fena değil ama asıl yapmak istediğim şey bu değildi. Keşke şu bölümü okusaydım şu işi yapsaydım en azından işimi severdim deme.

Yeni konular

Geri
Yukarı